Blog

Kısık Ateş Dükkan Açıldı! 👩‍🍳🎉👨‍🍳

Kısık Ateş şeflerinin favori ürünlerini ve daha fazlasını keşfetmek için hemen alışverişe başla...

Kısık Ateş Dükkan Açıldı! 👩‍🍳🎉👨‍🍳
Paylaş

Dünya’da ve özellikle Türkiye’de merak duygusu ile desteklenmiş yeme içme alanı; gastronomi adı altından son 10 yılın en hızlı ivme kazanan sektörlerinden biri haline gelmiştir.

Gastronomi sadece yemek ya da yemek yapmak değildir; bu ikisinin kültürel bir derinlik olduğunun bilincinde olan, asla bitmeyecek bir yolculuk olduğunu keşfetmiş kişilerin bir değerlendirmesidir aslında. Yemek bizi birbirimize bağlayan kültürel bir bağdır ve dünya üzerindeki bütün ülkeler, insanlar ve uluslararasındaki en kuvvetli köprülerden biridir.

Türkiye’deki son 10 yıllık gelişimin ardından gastronomi; kültürel ve sosyal alanda eğitimlerle desteklenerek, toplumun her alanında popüler bir değer haline geldiği aşikardır. Dolasıyla bu popülerliğin vermiş olduğu doğru ve yanlış bilgiler aşçılık sektörüne damga vurmaya başlamıştır.

Gastronomi eğitimine olan ilginin artmasıyla eğitimlerin kalitesinin, uygulama ile örtüşüp örtüşmediğine, uygun koşullarda uygulanıp uygulanmadığına ve zaman içerisinde sorgulanmasının önüne geçmek için biliyorsunuz ki Kısık Ateş’i sizlerle tanıştırmıştık.

Malumunuz doğru bilginin doğru kaynaktan iletildiği bir alan yoktu. Uzmanlık bilgileri kişilerin şahsi deneyimlerine dayanıyordu ve tamamen gizli tutuluyordu. Hızla büyüyen gastronomi sektörü sayesinde; çoğu işletmede aranan vasıflı, bilgili, araştırmacı ve tecrübeli çalışanlara daha çok ihtiyaç duyulmaya başlandı ve bu durum yeme-içme sektörüne karşı, karşılıklı arz talebi oluşturdu.

Sektörün yaygınlaşması ve bilinirliğinde büyük rolü olan üniversitelerin de verdiği eğitimler sayesinde, nice profesyonelleri aramızda görmeye devam edeceğiz. Tüm olanakların ışığında; sektörün sürdürülebilir olması adına uzman şef kadromuzu, geleceğin şefleri ile bir araya getirmeyi kendimize misyon edindik.

Aynı zamanda; kendi alanında uzman ve lider olan firmaları Kısık Ateş çatısı altında toplayarak sektörü geliştirmeye devam ediyor, sektör üzerindeki marka alanlarımızı genişletmek için var gücümüzle çalışıyoruz.

Kısık Ateş’in var olmasından bu yana, doğru bilginin yaratmış olduğu bu bilinç ile “Doğru ekipmanı nereden alabilirim?” sorusu sizlerden bize ulaştı. Birçok gastronomi bölümü öğrencisi eğitimleri süresince ihtiyaçları olan temel mutfak ekipmanları için (şef üniformaları, bıçak setleri, pastacılık ekipmanları vb.) bizlerden yönlendirme talep etti. Bizler de gastronomi öğrencilerinin ihtiyacı olan her ürünü rahatlıkla temin edebilmeleri için Kısık Ateş Dükkan’ı yarattık.

Büyük heyecanla kurduğumuz Kısık Ateş Dükkan’ı; tüketicilerimiz ve işletmelerimizle kurduğumuz güven bağını, gastronomi kültürü ve eğitimi ile harmanlayarak bu kültürü paylaşmayı ve yaygınlaştırmayı hedefliyoruz.

PEKİ KISIK ATEŞ DÜKKAN’DA NELER VAR?

PASLANMAZ ÇELİK İLE ÜRETİLMİŞ, ÜNLÜ ŞEFLERİN TERCİHİ PROFESYONEL BIÇAKLAR;

 

MUTFAKTA HAYATINIZ KOLAYLAŞTIRACAK MUTFAK EKİPMANLARI;

HAMUR İŞİNDE ÇIĞIR AÇACAĞINIZ PASTACILIK EKİPMANLARI;

BİR MUTFAĞIN OLMAZSA OLMAZI PROFESYONEL ŞEF ÜNİFORMALARI;

YAŞAM TARZINI YANSITAN TASARIM T-SHİRTLER…

 

 

Çok çok daha fazlası için haydi Kısık Ateş Dükkan’da buluşalım! Sen de hemen www.kisikatesdukkan.com.tr tıkla, uzman şeflerin favori ürünlerini keşfet!

Ürün portföyümüzü her geçen gün geliştirerek sürpriz niş ürünlerle karşınızda olmaya devam edeceğiz... Görüş ve önerilerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın! 🤩

‘Bu işte bi şeflik var’ demek ve dedirtmek işte bu kadar kolay! 👩‍🍳👨‍🍳

Kısık Ateş
Kısık AteşModeratör

Yorumlar (10)

İnci Dinek
10.04.2021

Sef bıçağımı merakla bekliyorum 😁👍

Kısık Ateş
12.04.2021

😁👍

Kısık Ateş
İnci Dinek
12.04.2021

Acaba kilifli mi gelcek yoksa kutusunda mi gelcek ?

Kısık Ateş
15.04.2021

Merhaba, kargoya uygun bir kılıfla gelecek. Umarız beğenirsiniz 🙏

Kısık Ateş
İnci Dinek
13.04.2021

Kargo takip no giriyorum ama urunum cikmiyor nerden geliyor acaba

Kısık Ateş
15.04.2021

Merhaba İnci hanım, öncelikle siparişiniz için teşekkür ederiz 😊 Sistemimizden kontrol sağladığımızda kargonuzun şehrinize ulaştığını ve bugün adresinize teslim edilmek üzere yola çıkacağı bilgisini aldık.

Kısık Ateş
Yorum Yaz
0 / 1000

Benzer Yazılar

Kısık Ateş
Kısık AteşModeratör
Porselen Demek Sağlık Demektir

Porselen ve Özellikleri

7B
Kısık Ateş
Kısık AteşModeratör
Porselen ve Seramik Arasındaki Farklar

Kütahya Porselen Ege Bölge Müdürü Burak Koçoğlu, Porselen ve Seramik arasındaki farklılıkları anlatıyor...

26B
Fehmi Samancı
Fehmi SamancıEğitmen / Danışman Şef
Bıçak Çeşitleri ve Uluslararası Kesim Teknikleri

Özellikle profesyonel anlamda şeflik yapan herkesin bilmesi gereken bıçak çeşitleri ve Uluslararası kesim teknikleri.

25B