add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcomment-question-outlinecomment-write-outlinecookieediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpicturequestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
İzmir Urla

Akın'nın Yeri-İzmir

Urla'nın Özbek köyünde lezzetin tek adresi...Her şey taptaze, her şey çıtır çıtır, her şey

Akın'nın Yeri-İzmir
Paylaş

Urla'nın Özbek köyünde lezzetin tek adresi...

Her şey taptaze, her şey çıtır çıtır, her şey çok çok lezzetli. Meze ve salataların yanı sıra balığın yanında gelen yeşillik tabağı bile iştah açıcı.

Biz sarımsaklı yoğurtlu servis edilen zeytinyağlı barbun yiyoruz. Amma iyi ki de yiyoruz. “Sarımsaklı yoğurtla balık mı yenir?” dediğinizi duyar gibiyim. Mutlaka yenir, hep yenir, bal gibi yenir. Burası Türkiye’nin en iyi balıkçısı olabilir. Yakınlardaysanız rotanızı değiştirin derim. Akın'ın Yeri, Urla'nın şirin mi şirin Özbek köyünde.

Adres: Özbek Mahallesi, 6077. Sokak No:16, 35430 Urla/İzmir

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Kalkanoğlu Pilavcısı-Trabzon
Trabzon - Ortahisar

Kalkanoğlu Pilavcısı-Trabzon

22 Şubat 2018

Trabzon yeşilliğiyle, içinde yaşamış olduğu esprili ve kıvrak zekalı insanıyla kendine hayran bırakan şehirlerimizden biridir.

Rüştü'nün Fırını-Trabzon
Trabzon - Trabzon Merkez

Rüştü'nün Fırını-Trabzon

08 Mart 2018

Rüştü’nün Fırını, 1920’den beri bir çok savaşlara tanıklık etmiş hatta karneyle satışların bile yapıldığı hala günümüzde var olan eşsiz yerlerden biridir.

Fasulyeli-Bursa
Bursa - Nilüfer

Fasulyeli-Bursa

11 Mart 2018

FA2012 Kasım ayından beri var olan, sadece sekiz masayla başlayıp şuan doksan masaya ulaşan bir esnaf lokantasıdır.