add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upbookmark-filledbookmarkcameracancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcoffeecomment-question-outlinecomment-write-outlinecookiedownloadediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-ateslinkloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpictureplacesquestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartrashtwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
Balıkesir Ayvalık

Ayvalık Paşa Çorba - Balıkesir

Her ürünün en tazesi, en doğalı ile ortaya çıkan enfes lezzetler...

Ayvalık Paşa Çorba - Balıkesir
Paylaş

Ayvalık Paşa Çorba Salonu, 2003 yılı itibariyle her sene kendini geliştirerek ve ününe ün katarak büyüyen bir işletmedir.

Anne usulü yapılan yemekleriyle tanınan Paşa Çorba, Ege ve Akdeniz mutfağına Boşnak yemeklerini de katarak çok geniş bir menüye sahip olmuştur.

Çorba çeşitleri ve lezzetleri bir yana ev yemekleri bir yana...

20’e yakın çorba çeşitlerinden paşa, işkembe, damar, mercimek ve beyin çorbaları müşterilerin en çok tercih ettiği çorba çeşitleridir. Bunların dışında sıcak ot çeşitleri, kabak çiçeği dolması ve ada köfte yöreye en özgü yemeklerinden olup en çok beğenilen çeşitleri arasında yer almaktadır.

Son olarak bir Girit tatlısı olan küllü kalburastı, zeytinyağının küllü suyu ile hazırlanan enfes bir tatlıdır. Gittiğiniz de bu tatlıdan da mutlaka yemenizi öneririz.

Her tür lezzetle tanışmanızı sağlayan, artık tüm Türkiye’nin adını duyduğu meşhur bir lokanta olan Paşa Çorba’ya uğramadan geçmeyin.

Adres: Talatpaşa Cad. No:14 (Vural Pasajı Arkası), 10400 Ayvalık/Balıkesir

Kısık Ateş
Kısık AteşModeratör

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
0 / 1000

Benzer Lezzet Durakları

Kalkanoğlu Pilavcısı - Trabzon
Trabzon - Ortahisar

Kalkanoğlu Pilavcısı - Trabzon

22 Şubat 2018

Trabzon yeşilliğiyle, içinde yaşamış olduğu esprili ve kıvrak zekalı insanıyla kendine hayran bırakan şehirlerimizden biridir.

Fasulyeli - Bursa
Bursa - Nilüfer

Fasulyeli - Bursa

11 Mart 2018

Sadece sekiz masayla başlayıp şuan doksan masaya ulaşan bir esnaf lokantasıdır.

Kısmet Lokantası - İzmir
İzmir - Konak

Kısmet Lokantası - İzmir

10 Nisan 2018

Bir İzmir klasiğidir Kısmet Lokantası.