add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upbookmark-filledbookmarkcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcoffeecomment-question-outlinecomment-write-outlinecookieediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpicturequestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
İzmir Konak

Balmumu Dükkan Lokanta - İzmir

Bir Gurme Lokantası...

Balmumu Dükkan Lokanta - İzmir
Paylaş

Bu dükkan, gastronomi alanında epeyce gezmiş, görmüş, tatmış, öğrendiklerini aktarma aşkıyla tanınmış ve birçok deneyime sahip olmuş değerli bir gurmenin lokantası.

''Balmumu Dükkan Lokantası'' geçtiğimiz yıllarda Alsancak'ta kapılarını açarak kısa süre içerisinde her çeşit ev ve tencere yemeğini bulabileceğiniz gözde bir lokanta haline gelmiştir.

Ahmet Güzelyağdöken'in her detayı incelikle düşündüğünü söylemeden geçemeyiz. Sabahın erken saatlerinde günlük olarak mutfak alışverişini gerçekleştirip, ardından mutfağında uzun saatler geçiren Güzelyağdöken, yemeklerine el lezzetini katarak ve spontane bir menü stili ile müşterilerini keyifle ağırlamayı çok iyi başarıyor. Haliyle ortaya oldukça yaratıcı lezzetler çıkıyor.

Tamamen doğaçlama yapılan menü içerisinde istisnai olarak birkaç değişmeyen ana yemek yer alıyor. Bunlardan bazıları, paşa böreği ve Alaşehir kapama... Her yaptığı yemeğin hikayesini de müşterilerine anlatmadan geçmiyor. Hem eşsiz lezzetler ile buluşuyorsunuz hem de yediğiniz yemeğin nereden geldiğini, nasıl bir hikayeye sahip olduğunu öğrenme fırsatı yakalayabiliyorsunuz. Sanırım en özel ve farklı kılan kısım da bu olsa gerek.

Aynı zamanda 'Dükkan' isminin de geçtiği lokantasının bir köşesinde kendisinin uzmanlık alanı olan peynir, zeytin gibi şarküteri ürünlerinin de satışını gerçekleştiriyor.

İzmir Alsancak'a yolu düşen herkesin, sıradışı bir yer görme isteğine karşılık veren nadir lokantalardan olduğunu söylemek isteriz. Keyfine varın.

Adres: Kültür Mahallesi, 1388. Sk. No: 5 D:C, 35220 Konak/izmir

 

Kısık Ateş
Kısık AteşModeratör

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Kalkanoğlu Pilavcısı - Trabzon
Trabzon - Ortahisar

Kalkanoğlu Pilavcısı - Trabzon

22 Şubat 2018

Trabzon yeşilliğiyle, içinde yaşamış olduğu esprili ve kıvrak zekalı insanıyla kendine hayran bırakan şehirlerimizden biridir.

Fasulyeli - Bursa
Bursa - Nilüfer

Fasulyeli - Bursa

11 Mart 2018

Sadece sekiz masayla başlayıp şuan doksan masaya ulaşan bir esnaf lokantasıdır.

Urlalı Hasan Usta - İzmir
İzmir - Konak

Urlalı Hasan Usta - İzmir

10 Nisan 2018

Öğle saatlerinde burnunuza güzel yemek kokuları geliyorsa, gördüğünüz yer mütevazı bir yerse, içindeki ustalar büyük bir özenle yemeklerini yapıyorsa bir de üstüne burada şık giyimli iş insanını görüyorsanız bilin ki iyi bir esnaf lokantasındasınız.