add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upbookmark-filledbookmarkcameracancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcoffeecomment-question-outlinecomment-write-outlinecookiedownloadediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-ateslinkloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpictureplacesquestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartrashtwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
İzmir Karşıyaka

Celal Usta Burma Kadayıf&Baklava - İzmir

Diyarbakır’dan İzmir’e uzanan tatlı bir hikaye.

Celal Usta Burma Kadayıf&Baklava - İzmir
Paylaş

Dededen toruna 3. kuşak olup 100 yılı aşkın bir geçmişe sahip bu dükkânın, kendini daha ne kadar ispatlaması gerekir ki!

Dört çocuklu Diyarbakırlı bir ailenin en büyükleri olan Celal Usta; Karşıyaka, Çiğli, Özkanlar ve Bornova şubeleri ile 25 yılı aşkın süredir İzmir halkına hizmet vermektedir. Tatlıcılık mesleğini diğer kardeşler de farklı şehirlerde aile işletmesi olarak sürdürmektedir. 

Celal Usta lezzetini, tüm malzemelerinin memleketi Diyarbakır'dan taptaze ve hakkıyla tedarik ediliyor olmasına borçlu olduğunu ifade ediyor.

Kendilerinin hazırladıkları hamurdan dökülen kadayıfları fıstık ve cevizle sardıktan sonra tereyağlı tepsiye dizerek, nar gibi kızarana kadar pişiriyorlar ve pancar şekerinden hazırladıkları şerbeti üzerine dökerek inanılmaz bir lezzetle müşterilerini karşılıyorlar. Cevizli ve Antep fıstıklı burma kadayıflarıyla namını duyurmasının yanı sıra dükkanında 10'un üzerinde baklava çeşidine de yer veriyor. Onlar da en az kadayıfları kadar hafızalara kazınacak cinsten.

Her gün 09:00-24:00 arası açık olan ve canınız tatlı istediğinde hiç üşenmeden gideceğiniz bir dükkan olduğunu unutmayın, maalesef evlere servis hizmeti yoktur. Filmlerdeki pastaneleri aratmayan atmosferinde tatlınızı yemekte ayrı bir keyif, bizden söylemesi :) 

Kısacası lezzeti, kalitesi ve tazeliği konusunda hiç şüphe edilmemesi gereken ender tatlıcılardan!

Adres: Bahriye Üçok mah., Kyrenia blv., No: 72 / D, 35560 Karşıyaka, Türkiye

Kısık Ateş
Kısık AteşModeratör

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
0 / 1000

Benzer Lezzet Durakları

Rüştü’nün Fırını - Trabzon
Trabzon - Trabzon Merkez

Rüştü’nün Fırını - Trabzon

08 Mart 2018

Görüntüsünden önce yapım aşaması insanı acıktırıyor.

Şeref Dondurma - Tekirdağ
Tekirdağ - Malkara

Şeref Dondurma - Tekirdağ

29 Ağustos 2018

Şeref Dondurma tüm Trakya’nın ismini haykırdığı bir dükkan.

Öz İkizler - Gaziantep
Gaziantep - Şahinbey

Öz İkizler - Gaziantep

25 Eylül 2018

Tarihi kökleri 10. yüzyıla uzanan yassı kadayıfa eski Arapça kaynaklarda rastlanır.