add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcomment-question-outlinecomment-write-outlinecookieediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpicturequestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
Iğdır Karakoyunlu

Dıngılıgül Lokantası - Iğdır

İlçenin tek lokantası ve bence benzeri yok.

Dıngılıgül Lokantası - Iğdır
Paylaş

Burası 2 yıldır listemdeydi. 17 yıllık bir Doğu lokantası, sahibesi Leyla Hanım da eşi de nadir bulunur bir işletmeci. İlçenin tek lokantası ve bence benzeri yok, hatta belki Türkiye’de de benzeri yok. Çünkü marketten sadece pirinç ve şeker alıyor. Onun dışında eti eşi kesiyor, kuru fasulyesi, nohutu, unu, buğdayı, bulguru, sütü, yoğurdu, tereyağı, ekmeği, sebzesi, meyvesi hep kendi üretimi... Çok etkilendiğimi belirtmek isterim.

Biz tüm gastronominin İstanbul’da olduğunu sanıyoruz ya da dünyadaki Michelin listesini kıymetli buluyoruz ya; Anadolu’nun sınırında bir kadın, tüm dünyadan habersiz elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor tüm güler yüzüyle. Daha ne denir ki “Allah ondan razı olsun”. Burada çorba 2 TL, pilav 2 TL, fasulye 5 TL, nohut 5 TL, et yemeği 8 TL, yoğurt, cacık, turşu da ikram.

Adres: Çaylak Sok. No:76000 Karakoyunlu/Iğdır

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Birgi Baba Lokantası - İzmir
İzmir - Ödemiş

Birgi Baba Lokantası - İzmir

21 Ocak 2019

Yöresel yemek severlerin uğraması gereken bir lokasyon.

Liman Lokantası - Rize
Rize - Rize Merkez

Liman Lokantası - Rize

22 Ocak 2019

Kuru Fasulyenin Adresi :)

Öz-En Et Lokantası - Edirne
Edirne - Keşan

Öz-En Et Lokantası - Edirne

25 Ocak 2019

Bir satır et köyü.