add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upbookmark-filledbookmarkcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcoffeecomment-question-outlinecomment-write-outlinecookieediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpicturequestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
Iğdır Karakoyunlu

Dıngılıgül Lokantası - Iğdır

İlçenin tek lokantası ve bence benzeri yok.

Dıngılıgül Lokantası - Iğdır
Paylaş

Burası 2 yıldır listemdeydi. 17 yıllık bir Doğu lokantası, sahibesi Leyla Hanım da eşi de nadir bulunur bir işletmeci. İlçenin tek lokantası ve bence benzeri yok, hatta belki Türkiye'de de benzeri yok.

Çünkü marketten sadece pirinç ve şeker alıyor. Onun dışında eti eşi kesiyor, kuru fasulyesi, nohutu, unu, buğdayı, bulguru, sütü, yoğurdu, tereyağı, ekmeği, sebzesi, meyvesi hep kendi üretimi... Çok etkilendiğimi belirtmek isterim.

Biz tüm gastronominin İstanbul'da olduğunu sanıyoruz ya da dünyadaki Michelin listesini kıymetli buluyoruz ya; Anadolu'nun sınırında bir kadın, tüm dünyadan habersiz elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor tüm güler yüzüyle.

Daha ne denir ki ''Allah ondan razı olsun''. Burada çorba 2 TL, pilav 2 TL, fasulye 5 TL, nohut 5 TL, et yemeği 8 TL, yoğurt, cacık, turşu da ikram.

Adres: Çaylak Sok. No:76000 Karakoyunlu/Iğdır

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Kalkanoğlu Pilavcısı - Trabzon
Trabzon - Ortahisar

Kalkanoğlu Pilavcısı - Trabzon

22 Şubat 2018

Trabzon yeşilliğiyle, içinde yaşamış olduğu esprili ve kıvrak zekalı insanıyla kendine hayran bırakan şehirlerimizden biridir.

Fasulyeli - Bursa
Bursa - Nilüfer

Fasulyeli - Bursa

11 Mart 2018

Sadece sekiz masayla başlayıp şuan doksan masaya ulaşan bir esnaf lokantasıdır.

Urlalı Hasan Usta - İzmir
İzmir - Konak

Urlalı Hasan Usta - İzmir

10 Nisan 2018

Öğle saatlerinde burnunuza güzel yemek kokuları geliyorsa, gördüğünüz yer mütevazı bir yerse, içindeki ustalar büyük bir özenle yemeklerini yapıyorsa bir de üstüne burada şık giyimli iş insanını görüyorsanız bilin ki iyi bir esnaf lokantasındasınız.