add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upbookmark-filledbookmarkcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcoffeecomment-question-outlinecomment-write-outlinecookiedownloadediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpictureplacesquestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
İstanbul Sarıyer

Fire Room Foods - İstanbul

Bir sokak lezzetleri şöleni.

Fire Room Foods - İstanbul
Paylaş

Kısık Ateş uzman şeflerimizden biri olan Hazer Amani'nin ikinci şubesi olan Fire Room Foods'a (Maslak) konuk olduk. Ataşehir şubesine oranla çok daha büyük olduğunu söyleyebiliriz.

Çoğumuzun bildiği üzere, Cape Town'daki Le Cordon Bleu'da aldığı aşçılık eğitiminin ardından yaptığı seyahatlerle yeme içme kültürünü sürekli geliştiren Amani, yıllardır edindiği deneyimler üzerine böyle bir konsepti Fire Room adı ile hayata geçirmiş oldu. Kendine has, farklı ve dikkat çekici konsept çalışması ile, tüm misafirlerini aynı özveriyle ağırlıyor.

Türk ve Amerikan sokak lezzetlerine farklı bir boyut getirerek ve üst kalite ürünler ile gerçek anlamda güvenilir bir büfe daha yaratılmış.

Fire Room Foods'ta da sadece burger yok ama aktif karbon ekmekli burger konusunda oldukça iddialılar. İki renkli hamburger ekmeği çalışması çok hoş olmuş.

Yanında gelen soğan turşusu efsane! Diğer seçenekler arasında yer alan Taco üçlemesi yani Brisket ve İzmir'in meşhur Asım Usta'sından temin ettiği kokorecin sunumuna ve tadına bayılacaksınız. Servis anlamında baya hızlı olduklarını söylemek isteriz.

Biz daha fazla anlatmayalım ve sözü sizlere bırakalım. Tüm sokak lezzetlerinin başarılı bir harmanından oluşan bu mekânda bizce mutlaka soluklanmalısınız ve yediğiniz her çeşit sokak lezzetinin keyfine varmalısınız.

Adres: Maslak Mahallesi, Dereboyu 2 Cd, 34398 Sarıyer/İstanbul

Kısık Ateş
Kısık AteşModeratör

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Kumrucu Hüseyin - İzmir
İzmir - Çeşme

Kumrucu Hüseyin - İzmir

10 Nisan 2018

Çeşme’ye geldiniz, peki kumru yemeden olur mu?

Çağdaş Büfe - İzmir
İzmir - Karşıyaka

Çağdaş Büfe - İzmir

18 Ocak 2019

İzmir'de yaşayıp da bilmeyen, yemeyen yoktur!

Kardeşler Büfe - İzmir
İzmir - Konak

Kardeşler Büfe - İzmir

25 Ocak 2019

O bir İzmir efsanesi.