add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upbookmark-filledbookmarkcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcoffeecomment-question-outlinecomment-write-outlinecookiedownloadediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpictureplacesquestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
Balıkesir Ayvalık

Güler Tatlıhanesi - Balıkesir

1942'den bu yana...

Güler Tatlıhanesi - Balıkesir
Paylaş

İçinizi sımsıcak yapacak bir pastanedeyiz. Lor tatlısı, cevizli ev baklavası, sakızlı ve zeytinyağlı kurabiye, damla sakızlı dondurma ve daha niceleri...

Kendine has tatlıları olan Ayvalık bölgesinde, bu tatlıları güzel bir şekilde yapan tarihi bir tatlıhane. Çarşı içinde olan dükkanı kime sorsanız gösterecektir.

Özellikle dondurmaların lezzetine inanamayacaksınız! Merak edip sırrını sorduğumuzda, dondurma makinelerinin İtalya'dan gelmiş olduğunu (1947 model), keçi ve inek sütünde gizli olduğunu ifade ediyorlar :) 

Muazzam lezzetleri tatmanız için en yakın zamanda Ayvalık'a yolunuzu düşürmelisiniz. Dükkândan ayrılırken paket yaptırmayı unutmayın.

Adres: Fevzipaşa-vehbibey Mahallesi, Talatpaşa Cd. No:34, 10400 Ayvalık/Balıkesir

Kısık Ateş
Kısık AteşModeratör

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Rüştü'nün Fırını - Trabzon
Trabzon - Trabzon Merkez

Rüştü'nün Fırını - Trabzon

08 Mart 2018

Görüntüsünden önce yapılırken bile kokusu insanı acıktırıyor.

Şeref Dondurma - Tekirdağ
Tekirdağ - Malkara

Şeref Dondurma - Tekirdağ

29 Ağustos 2018

Şeref Dondurma tüm Trakya'nın ismini haykırdığı bir dükkan.

Öz İkizler - Gaziantep
Gaziantep - Şahinbey

Öz İkizler - Gaziantep

25 Eylül 2018

Tarihi kökleri 10. yüzyıla uzanan yassı kadayıfa eski Arapça kaynaklarda rastlanır.