add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upbookmark-filledbookmarkcameracancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcoffeecomment-question-outlinecomment-write-outlinecookiedownloadediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-ateslinkloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpictureplacesquestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartrashtwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
Kayseri Kocasinan

Gürkan Kasabı Mehmet/Sancaklar Fırını Zafer - Kayseri

Eğer bir fırın ve bir kasap yan yanaysa kimse onları lezzette yıkamaz.

Gürkan Kasabı Mehmet/Sancaklar Fırını Zafer - Kayseri
Paylaş

İşte bir büyük gastronomi ortaklığı; eğer bir fırın ve bir kasap yan yanaysa kimse onları lezzette yıkamaz. Burası da tam öyle.

Biz Kayseri usulü kıymalı pidemizi tatmak için sırada yerimizi alıyoruz.

Önce Kasap Mehmet bizim için kıymalı pidemizin içini hazırlıyor. Taze çektiği eti az miktarda sebze ve baharatla karıştırıyor; öyle tadını boğmuyor etin. Ayrıca tüm etleri lezzetli ve iyi görünüyor. Sonrasında hazırladığı harcı Zafer ustaya gönderiyor, o da bize gevrek gevrek pişiriyor. Sonrası ise malum, afiyetle yiyoruz.

 

 

 

 

 

 

Ayrıca tüm etleri lezzetli ve iyi görünüyor. Bu arada kasap Mehmet akşam için de tava yapacağını belirtiyor, biz de saat 18.00'de alıp bağa geçeceğimizi söylüyoruz. Kesinlikle uğramanız ve bilmeniz gereken bir Kayseri adresi. Yeri kolay, Eski Sanayi, Kayseri.

Adres: Sanayi Mah. 5. Cad. 16. Sok. 30/A Kocasinan, Kayseri

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
0 / 1000

Benzer Lezzet Durakları

Kalkanoğlu Pilavcısı - Trabzon
Trabzon - Ortahisar

Kalkanoğlu Pilavcısı - Trabzon

22 Şubat 2018

Trabzon yeşilliğiyle, içinde yaşamış olduğu esprili ve kıvrak zekalı insanıyla kendine hayran bırakan şehirlerimizden biridir.

Fasulyeli - Bursa
Bursa - Nilüfer

Fasulyeli - Bursa

11 Mart 2018

Sadece sekiz masayla başlayıp şuan doksan masaya ulaşan bir esnaf lokantasıdır.

Kısmet Lokantası - İzmir
İzmir - Konak

Kısmet Lokantası - İzmir

10 Nisan 2018

Bir İzmir klasiğidir Kısmet Lokantası.