Kars Kars Merkez

Hanımeli Kars Mutfağı - Kars

‘Tek rakibimiz anneniz’ diyor Hanımeli Lokantası! 😊

Hanımeli Kars Mutfağı - Kars
Paylaş

Hanımeli Lokantası, Kars’ın ilk kadın girişimcileri tarafından inşa edilen başlı başına bir başarı hikayesi olabilecek bir yer. O kadar etkileyici ve sıra dışı bir yer ki, kendinizi evinizde gibi hissetmemek elde değil.

Her şey el emeği göz nuru, iç tasarımından tutun da yemeklerine kadar... Menüsünde Kars ve Kafkas mutfağı lezzetleri hakim.

Hangel, Ayran Aşı, Evelik Çorbası, Piti, Safranlı Acem Kavurma vs. gibi tamamen yöresel tatlara yer veriliyor. Bunların dışında tüm yemeklerden az az tadabildiğiniz ‘Kaz Menü’ isimli seçeneği mevcut… Bu konuda çok yönlendirme yapamıyoruz çünkü her biri birinden güzel!

 

Her akşam dolu olan bu lokanta için gitmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırmanızı öneriyoruz. Hatta kısıtlı gününüz varsa Kars’a gelmeden önce arayıp yerinizi ayırtmak çok daha garanti olacaktır.

Belirli günlerde sahneyi meşhur aşıklar alarak Aşık Atışması gösterisi sergileniyor. Bu aktivitelerin ne zaman gerçekleştiği belli değil ancak rezervasyon için aradığınızda sorabilirsiniz.

Son olarak Hanımeli Kars Mutfağı sahiplerinin iddialı sloganını da sizlerle paylaşmak isteriz; onların tek rakipleri annelerimiz imiş! 😊

Kars’a gelip bu atmosferi yaşamadan dönmeyin. Hoşça kalın!

AdresOrtakapı, Faikbey Cd. No:16, 36100 Merkez/Kars Merkez/Kars

Kısık Ateş
Kısık AteşModeratör

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
0 / 1000

Benzer Lezzet Durakları

Kalkanoğlu Pilavcısı - TrabzonTarihi
Trabzon - Ortahisar

Kalkanoğlu Pilavcısı - Trabzon

22 Şubat 2018

Trabzon yeşilliğiyle, içinde yaşamış olduğu esprili ve kıvrak zekalı insanıyla kendine hayran bırakan şehirlerimizden biridir.

4B
Fasulyeli - Bursa
Bursa - Nilüfer

Fasulyeli - Bursa

11 Mart 2018

Sadece sekiz masayla başlayıp şuan doksan masaya ulaşan bir esnaf lokantasıdır.

7B
Kısmet Lokantası - İzmirTarihi
İzmir - Konak

Kısmet Lokantası - İzmir

10 Nisan 2018

Bir İzmir klasiğidir Kısmet Lokantası.

4B