add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upbookmark-filledbookmarkcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcoffeecomment-question-outlinecomment-write-outlinecookiedownloadediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpictureplacesquestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
Adana Yüreğir

Kaburgacı Yaşar Usta - Adana

Doyma hissinizi kaybedebilirsiniz.

Kaburgacı Yaşar Usta - Adana
Paylaş

Adana'ya yolunuz düştüğünde kesinlikle uğranması gereken bir noktadayız... Burası tam anlamıyla bir lezzet durağı. Açıkçası kime sorduysak Yaşar Usta'yı tavsiye etti.

Koyulduk yola, Kaburgacı Yaşar Usta sanayi bölgesinde salaş mı salaş bir mekan.

İster ocakbaşına, isterseniz kendi masanıza oturur oturmaz bol çeşitli meze salata, bakırda ayran dilerseniz kendilerinin yapmış oldukları şalgam ve yağlı pidelerle masanız donatılıyor.

Gelelim kaburgasına, adı üstünde Kaburgacı Yaşar Usta bu işi büyük bir ustalıkla başaran bir isim. Sadece kaburgası bile apayrı değerlendirilmeyi hak ediyor…

Kaburga, kuşbaşı et boyutunda kesilerek şişlere bir et, bir yağ olarak diziliyor. Bu da ciğerdeki gibi kuyruk yağından değil, kaburganın kendi yağından yapılıyor. Kebabı ise özenle şişlere diziliyor ve kömür ateşinde ağır ağır pişmeye bırakılıyor.

Gerisini tahmin edersiniz ki, inanılmaz bir lezzet, etler tam anlamıyla lokum lokum :) Belki biraz yağlı bulabilirsiniz ama Yaşar Usta'nın hakkını vererek yaptığını unutmayın ve keyfini çıkarın.

Bizce, oldukça aç gitmeye özen gösterin :) afiyet olsun.

Adres: Yavuzlar Mh. 4070. Sk. No:27 Akşamtaş Toki İş Merkezi D/1, 01220 Yüreğir/Adana

Kısık Ateş
Kısık AteşModeratör

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Tavacı Refik - Bursa
Bursa - Karacabey

Tavacı Refik - Bursa

14 Ağustos 2018

Son 3 yemek yeme hakkım olsa biri mutlaka Tavacı Refik usta olurdu...

Şehir Kebapçısı - Ankara
Ankara - Çankaya

Şehir Kebapçısı - Ankara

04 Ekim 2018

Şehir Kebapçısı Ankara’nın resmi kebapçısı olacak gibi...

Yusuf Usta - Mardin
Mardin - Artuklu

Yusuf Usta - Mardin

09 Ekim 2018

Yediğim en iyi kıyma kebabı.