add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upbookmark-filledbookmarkcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcoffeecomment-question-outlinecomment-write-outlinecookieediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpicturequestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
Ordu Ordu Merkez

Kahraman Tost - Ordu

Herkes ''mutlaka ama mutlaka uğrayıp ezme sucuklu Ordu tostu yemeli, yanında da Ordu gazozu içmeli''.

Kahraman Tost - Ordu
Paylaş

Kahraman Tost, bize en çok önerilen ikinci nokta olabilir. Herkes ''mutlaka ama mutlaka uğrayıp ezme sucuklu Ordu tostu yemeli, yanında da Ordu gazozu içmeli'' uyarılarına tabii ki kulak tıkamadık. Dükkan yaklaşık 10 metrekare ve 55 yıllık.

Şimdi tezgahta olan Kahraman usta işi dayısından öğrenip tezgahta 40 yılı devirmiş bile. Kendi üretimi sucuklarını bıçak yardımı ile tahtada eziyor, sonra ekmek arasında bol peynirle tost makinesinde pişiriyor. Yanına Ordu gazozlarımızı da söyleyip afiyetle yiyoruz.

Adres: Subaşı Mahallesi, Zübeyde Hanım Cd. No:144, 52200 Ordu Merkez/Ordu

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Kumrucu Hüseyin - İzmir
İzmir - Çeşme

Kumrucu Hüseyin - İzmir

10 Nisan 2018

Çeşme’ye geldiniz, peki kumru yemeden olur mu? Tabi ki olmaz!

Çağdaş Büfe - İzmir
İzmir - Karşıyaka

Çağdaş Büfe - İzmir

18 Ocak 2019

İzmir'de yaşayıp da bilmeyen, yemeyen yoktur!

Kardeşler Büfe - İzmir
İzmir - Konak

Kardeşler Büfe - İzmir

25 Ocak 2019

O bir İzmir efsanesi.