add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcomment-question-outlinecomment-write-outlinecookieediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpicturequestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
Ordu Ordu Merkez

Kahraman Tost - Ordu

Herkes “mutlaka ama mutlaka uğrayıp ezme sucuklu Ordu tostu yemeli, yanında da Ordu gazozu içmeli''.

Kahraman Tost - Ordu
Paylaş

Kahraman Tost, bize en çok önerilen ikinci nokta olabilir. Herkes “mutlaka ama mutlaka uğrayıp ezme sucuklu Ordu tostu yemeli, yanında da Ordu gazozu içmeli” uyarılarına tabii ki kulak tıkamadık. Dükkan yaklaşık 10 metrekare ve 55 yıllık.

Şimdi tezgahta olan Kahraman usta işi dayısından öğrenip tezgahta 40 yılı devirmiş bile. Kendi üretimi sucuklarını bıçak yardımı ile tahtada eziyor, sonra ekmek arasında bol peynirle tost makinesinde pişiriyor. Yanına Ordu gazozlarımızı da söyleyip afiyetle yiyoruz.

Adres: Subaşı Mahallesi, Zübeyde Hanım Cd. No:144, 52200 Ordu Merkez/Ordu

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Bağdat Pöç Tandır - Kayseri
Kayseri - Melikgazi

Bağdat Pöç Tandır - Kayseri

10 Ekim 2018

Yemekte en sevdiğim stil; en basitten en inanılmaz lezzeti çıkarmak... Burası da tam öyle. Özellikle çorba diye getirdikleri haşlanmış pöçün suyu için ölmeden evvel mutlaka için diye not düşeyim.

Kardeşler İşkembe Salonu - Yalova
Yalova - Yalova Merkez

Kardeşler İşkembe Salonu - Yalova

18 Ocak 2019

Sakatat yemeği sevenler için nokta atışı bir yer.

Arkadaşlar Ciğer ve Kebap Salonu - Tarsus

Mersin efsanelerinden biri 'Arkadaşlar'