add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcomment-question-outlinecomment-write-outlinecookieediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpicturequestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
Çorum Çorum Merkez

Katipler Konağı-Çorum

Ne ararsan kendine has, ne ararsan buram buram Anadolu. Türkiye’nin en iyi 10 lokantası arasına kesin olarak ismini yazarım.

Katipler Konağı-Çorum
Paylaş

Ne ararsan kendine has, ne ararsan buram buram Anadolu.

Türkiye’nin en iyi 10 lokantası arasına kesin olarak ismini yazdığım, sahibesi Fevziye Hanım’ın konusunda derya deniz olduğu mütevazı bir Anadolu lokantası.

Renkleri kaybolmasın diye ayrı ayrı basılmış erik, kiraz, çağla, ayva turşusu mu ararsın yoksa gül yapraklarını limon tuzu ve şekerle kavanozlayıp, güneşte 15 gün bırakıp, hazır olan pelteyle yapılan gül şurubu mu?

Ne ararsan kendine has, ne ararsan buram buram Anadolu.

Adres: Karakeçili Mahallesi, Karakeçili 2. Sk. No:20, 19100 Çorum Merkez/Çorum

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Kalkanoğlu Pilavcısı-Trabzon
Trabzon - Ortahisar

Kalkanoğlu Pilavcısı-Trabzon

22 Şubat 2018

Trabzon yeşilliğiyle, içinde yaşamış olduğu esprili ve kıvrak zekalı insanıyla kendine hayran bırakan şehirlerimizden biridir.

Rüştü'nün Fırını-Trabzon
Trabzon - Trabzon Merkez

Rüştü'nün Fırını-Trabzon

08 Mart 2018

Rüştü’nün Fırını, 1920’den beri bir çok savaşlara tanıklık etmiş hatta karneyle satışların bile yapıldığı hala günümüzde var olan eşsiz yerlerden biridir.

Fasulyeli-Bursa
Bursa - Nilüfer

Fasulyeli-Bursa

11 Mart 2018

FA2012 Kasım ayından beri var olan, sadece sekiz masayla başlayıp şuan doksan masaya ulaşan bir esnaf lokantasıdır.