add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcomment-question-outlinecomment-write-outlinecookieediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpicturequestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
Sivas Sivas Merkez

Köfteci Kirli Ahmet Usta - Sivas

Sivas'ta köfte deyince tüm Sivaslılar hep bir ağızdan size köfteci "Kirli Ahmet Usta" diyecektir. Dört kuşaktır sadece köfte yapan Ahmet usta ilkokulda babasının el arabasında başlıyor köfte yapmaya.

Köfteci Kirli Ahmet Usta - Sivas
Paylaş

Sivas'ta köfte deyince tüm Sivaslılar hep bir ağızdan size köfteci Kirli Ahmet usta diyecektir.

Sivas'ta köfte deyince tüm Sivaslılar hep bir ağızdan size köfteci Kirli Ahmet usta diyecektir. Dört kuşaktır sadece köfte yapan Ahmet usta ilkokulda babasının el arabasında başlıyor köfte yapmaya ve şimdilerde dördüncü kuşaktan İshak Kaan ve Burak kardeşler işin başında devam ediyor.

Ahmet usta merkezdeki ilk dükkanda hâlâ el arabasındaki kadar heyecanlı, hevesli, çalışkan ve çok titiz çalışmaya devam ediyor. Sadece köftelik kıyma ve tuz ile hazırladıkları harcı dinlendirerek pişiriyorlar ve yanında çobanlardan aldıkları sütten hazırladıkları yoğurt ve ayranla servis ediyorlar.

Hele bir de Sivas katmeri yapıyorlar. Mutlaka ve mutlaka tadına bakılmalı. 

Adres: Küçükminare Mahallesi, 27-Müftülük Sk. No:6, 58050 Sivas Merkez/Sivas

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Rüştü'nün Fırını - Trabzon
Trabzon - Trabzon Merkez

Rüştü'nün Fırını - Trabzon

08 Mart 2018

Rüştü’nün Fırını, 1920’den beri bir çok savaşlara tanıklık etmiş hatta karneyle satışların bile yapıldığı hala günümüzde var olan eşsiz yerlerden biridir.

Fasulyeli - Bursa
Bursa - Nilüfer

Fasulyeli - Bursa

11 Mart 2018

FA2012 Kasım ayından beri var olan, sadece sekiz masayla başlayıp şuan doksan masaya ulaşan bir esnaf lokantasıdır.

Urlalı Hasan Usta - İzmir
İzmir - Konak

Urlalı Hasan Usta - İzmir

10 Nisan 2018

Öğle saatlerinde burnunuza güzel yemek kokuları geliyorsa, gördüğünüz yer mütevazı bir yerse, içindeki ustalar büyük bir özenle yemeklerini yapıyorsa bir de üstüne burada şık giyimli iş insanını görüyorsanız bilin ki iyi bir esnaf lokantasındasınız.