add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upbookmark-filledbookmarkcameracancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcoffeecomment-question-outlinecomment-write-outlinecookiedownloadediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-ateslinkloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpictureplacesquestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartrashtwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
İzmir Konak

Konya Mandırası - İzmir

İzmir Tepecik’e bir kahvaltı için gidilir mi? Kesinlikle gidilir!

Konya Mandırası - İzmir
Paylaş

Bir pazar kahvaltısı ve Konya Mandırası için hiç üşenmeden düştük yollara...

Ara bir sokakta konumlanan bu mandırayı önünde onlarca insanın yarattığı kalabalıktan da bulabilirsiniz. :) İlk başta bu kadar beklemeye değer olan şeyin ne olduğuna anlam veremeseniz de kahvaltıyı yapmaya başladığınız an itibari ile sebebini anlayacaksınız.

İlk işiniz sıraya adınızı yazdırmak olsun ki daha fazla beklemek zorunda kalmayın. :)

Burası, tamamen yerel ürünlerden oluşan minimal ama maksimum lezzeti ile kişi başı en az 1 ekmek yedirtmeyi başaran enfes bir kahvaltıcı, bizden söylemesi! :)

Sıranız geldiğinde sesleniyorlar ve oturur oturmaz mis kokulu zeytinyağlı söğüş, taze peynir, zeytin, bal-kaymak, fındık ezmesi ve çıtır ekmek derken bir anda masanız rengarenk oluveriyor.

Ardından çay veya sıcak süt siparişinizi veriyorsunuz ve en güzel kısım olan sıcak servislerden yumurta veya şarküteri tercihinizi yapıyorsunuz. An itibari ile lezzet şöleni başlamış demektir!

Bu arada her ürünün farklı farklı özelliği var. Kimisi kendi üretimi, kimisi yöreye özgü tedarik ediliyor olması... Hepsi için nokta atışı seçilmiş tedarikçilere yer verildiği aşikar.

Önerimizi soracak olursanız, biz epeydir böylesine güzel pastırmalı yumurta ve sucuk yememiştik.

Aklınız kalmasın diye ufak bir hatırlatma yapmak isteriz, bu güzel mandıradan ayrılmadan önce tüm yerel ürünlerden satın alabiliyorsunuz. Şimdiden afiyet olsun.

Adres: Yenidoğan, 35120 Konak/İzmir

Kısık Ateş
Kısık AteşModeratör

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
0 / 1000

Benzer Lezzet Durakları

Ömür Pastanesi - Kırklareli
Kırklareli - Lüleburgaz

Ömür Pastanesi - Kırklareli

02 Ekim 2018

70 yıllık bir Anadolu efsanesi.

Gürkaşlar Süt Ürünleri - Kırklareli
Kırklareli - Kırklareli Merkez

Gürkaşlar Süt Ürünleri - Kırklareli

10 Ekim 2018

Türkiye’nin en iyi peynirlerinden biri bu dükkanda. Sadece bu peyniri tatmak için bile Kırklareli’ne gelinir.

Savon Otel - Hatay
Hatay - Antakya

Savon Otel - Hatay

21 Ocak 2019

Tarihi değeri yüksek olan bir tesis.