add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upbookmark-filledbookmarkcameracancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcoffeecomment-question-outlinecomment-write-outlinecookiedownloadediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-ateslinkloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpictureplacesquestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartrashtwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
İzmir Karşıyaka

Künefeci Sergen Usta - İzmir

Künefe ile sanatın buluştuğu bir noktadasınız!

Künefeci Sergen Usta - İzmir
Paylaş

Uzun yıllar Urfa ve İstanbul'da çalıştıktan sonra ustalık dönemi için İzmir semtini seçen Sergen Usta, Atakent Karşıyaka'da ilk dükkanını açarak yıllardır her yöreye ait künefe lezzetlerini öğrenmiş ve deneyimlemiş biri. 2011 yılından bugüne oldukça isminden söz ettirmeyi başarmış bir künefe ustası olarak 20 künefe çeşidini müşterilerinin beğenisine sunuyor.

Her gün 11:00 ile 03:00 arası servis imkanı olan bu dükkanın özellikle yemeklerden sonra canı tatlı çekenlerin uğrak yeri olacak adreslerden bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca kendi künefeni kendin yarat mottosu ile isteğinize bağlı olarak künefenizi yaptırabilme şansına sahipsiniz.

Sergen Usta, kullandığı tüm malzemelerin Urfa, Antakya ve Gaziantep'ten tedarik edildiğini şurubu içinse kesinlikle glikoz kullanılmadığını sadece şeker, su ve limondan yapıldığını belirtiyor... Ayrıca en büyük sırrının pişirme tekniği olduğunun altını çiziyor.

Zaten birçok farkıyla hafif ve bir o kadar gerçek künefe yediğinizi anlayacaksınız. İzmir'in Karşıyaka semtinde böylesine güzel bir künefe dükkânı varken deneyimlememek olmaz dedik ve bizlere iyi ki gelmişiz dedirtmeyi başardı.

En yakın zamanda gidin ve yorumlarınızı bizimle paylaşın :) Şimdiden afiyet olsun. 

Adres: Atakent Mahallesi, Caher Dudayev Blv No. 118/A, 35000 Karşıyaka/İzmir

Kısık Ateş
Kısık AteşModeratör

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
0 / 1000

Benzer Lezzet Durakları

Rüştü’nün Fırını - Trabzon
Trabzon - Trabzon Merkez

Rüştü’nün Fırını - Trabzon

08 Mart 2018

Görüntüsünden önce yapım aşaması insanı acıktırıyor.

Şeref Dondurma - Tekirdağ
Tekirdağ - Malkara

Şeref Dondurma - Tekirdağ

29 Ağustos 2018

Şeref Dondurma tüm Trakya’nın ismini haykırdığı bir dükkan.

Öz İkizler - Gaziantep
Gaziantep - Şahinbey

Öz İkizler - Gaziantep

25 Eylül 2018

Tarihi kökleri 10. yüzyıla uzanan yassı kadayıfa eski Arapça kaynaklarda rastlanır.