add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upbookmark-filledbookmarkcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcoffeecomment-question-outlinecomment-write-outlinecookiedownloadediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpictureplacesquestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
İzmir Urla

Lief Urla - İzmir

İzmir sana küçük bir mola..!

Lief Urla - İzmir
Paylaş

Dilek Yıldırmaz ve Oylum Erkuş tarafından 2018 yılında açılan, ikisinin de hayallerinin ürünü olan şirin mi şirin Lief'teyiz.

Aslında onların bu yolculuğu, Oylum hanımın Hollanda'da profesyonel çiçekçilik eğitimi almasının ardından Türkiye'ye dönmesiyle beraber bir pastacılık kursunda tanıştığı Dilek Hanım'la başlamış. Oylum hanım aynı zamanda bir gıda mühendisi, Dilek hanım ise bir pastacı. Bu iki arkadaş Urla'da çiçek ve pastacılığı birleştirerek, içerisinde hem tasarım hem sanat barındıran dükkanı yaratmışlar.

Pek de güzel başarmışlar!

Mekanın tasarımı o kadar zarif ve minimal düşünülmüş ki içeri girer girmez insanın içini açıyor. Toz pembe, beyaz ve gri tonlarının hakim olduğu, duvarlarındaki dekorasyonda kullanılan bitkiler, sandalyeler, masalar, sunum tabakları ve niceleri, ikilinin tasarıma verdikleri önemi kanıtlar niteliğinde...

Fransız pastalarının bulunduğu vitrin ve enfes kahve çeşitlerinin hakimiyeti müşterilerinin beklentisini oldukça karşılıyor...

Ağırlık pastane gibi gözükse de dilediğiniz herhangi bir organizasyon için tasarım çiçeklerden ve özel pastalardan sipariş edebiliyorsunuz.

Anlaşılan, burası sokak arası bir yer olmasına rağmen keşfeden keşfetmiş ve müdavimi olmuş! Artık onlardan biri de biziz :)

Her köşesi huzur kokan bahçesinde ve sımsıcak atmosferinde bir kez daha sıra dışı pastalarından tatmak ve yanında damaklarımızı şenlendiren kahvelerinden yudumlamak için sabırsızlanıyoruz.

Bu yazın favori buzlu çaylarından da denemeden geçmeyin. Hiçbiri ayırt edilmez fakat biraz daha öne çıkan red berry, kahveli tart ve strawberry pastasına bayıldık.

Bu taraflara yolunuz düşerse, Flemenkçe'de sevgi dolu, sevgili, tatlı anlamına gelen Lief'i keşfedin ve dilerseniz hikayelerini onların ağzından dinleyin. İlgi ve alakaları için birkez daha teşekkürlerimizi iletiyor, başarılarının devamını diliyoruz :)

Küçük bir hatırlatma: Pazartesi günleri kapalı olduğunu unutmayın.

Adres: Yelaltı Mahallesi, Kısmet Sk. no 21/B, 35430 Urla/İzmir

 

Kısık Ateş
Kısık AteşModeratör

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Rüştü'nün Fırını - Trabzon
Trabzon - Trabzon Merkez

Rüştü'nün Fırını - Trabzon

08 Mart 2018

Görüntüsünden önce yapılırken bile kokusu insanı acıktırıyor.

Şeref Dondurma - Tekirdağ
Tekirdağ - Malkara

Şeref Dondurma - Tekirdağ

29 Ağustos 2018

Şeref Dondurma tüm Trakya'nın ismini haykırdığı bir dükkan.

Öz İkizler - Gaziantep
Gaziantep - Şahinbey

Öz İkizler - Gaziantep

25 Eylül 2018

Tarihi kökleri 10. yüzyıla uzanan yassı kadayıfa eski Arapça kaynaklarda rastlanır.