add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upbookmark-filledbookmarkcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcoffeecomment-question-outlinecomment-write-outlinecookiedownloadediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpictureplacesquestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
Mersin Akdeniz

Memoş Tantuni - Mersin

Mersin'e gelip Memoş'a uğramamak olmaz!

Memoş Tantuni - Mersin
Paylaş

Bu tarihi geçmişin hikayesi, Hasan Tahsin önderliğinde başlamış olup ardından oğulları Cengiz ve Mehmet'in desteği ile büyüyerek bu zamanlarda franchaise sistemine geçiş süreci başlamıştır. Şu an için yedi mağazaya ulaşmış olan 'Memoş Tantuni' daha da büyümeye ve yayılmaya devam ediyor.

Bizler Mersin'deki yerine gittik ve açıkçası şehirde kime sorduysak 'Memoş tektir, başka seçenek aramayın' cevabı aldık. Heyecanla gittik, çok haklılarmış.

Tokken bile en az iki dürüm yedirmeyi başaran nadir lezzetlerden olduğunun altını çizmek istiyoruz. Tantuninin kıymadan olmadığını, ince kıyılmış bonfile etinden yapıldığını yerken hissediyorsunuz, yanında da biber turşusu şalgam veya ayran. İnanılmaz!

Dürüm tantuniyi ısırmadan önce biraz limon sıkmak o tadı katlayarak uçuruyor! Ayrıca dürümü ikiye kıvırarak yiyin ki o lezzetin suyu yabana gitmesin :)

Kısacası çok başarılı, hala anlatırken ağzımızın sulanmasına sebep oluyor. Şimdiden afiyet olsun.

Adres: Turgutreis, Silifke Cad. Çavuşoğlu Apt. 154/A, 33010 Akdeniz/Mersin

Kısık Ateş
Kısık AteşModeratör

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Kumrucu Hüseyin - İzmir
İzmir - Çeşme

Kumrucu Hüseyin - İzmir

10 Nisan 2018

Çeşme’ye geldiniz, peki kumru yemeden olur mu?

Çağdaş Büfe - İzmir
İzmir - Karşıyaka

Çağdaş Büfe - İzmir

18 Ocak 2019

İzmir'de yaşayıp da bilmeyen, yemeyen yoktur!

Kardeşler Büfe - İzmir
İzmir - Konak

Kardeşler Büfe - İzmir

25 Ocak 2019

O bir İzmir efsanesi.