İzmir Buca

Öteyaka - İzmir

Öteyaka’nın unutulmaz lezzetleri...

Öteyaka - İzmir
Paylaş
  • 732
  • 18
  • Kaydet

2017 yılında İzmir’in Buca ilçesinde hayata geçirilen; çokça adını duyduğumuz Öteyaka restoranı keşfetmek için yola koyulduk.

Bu güzel aile işletmesinin sahipleri aslen Selanik göçmeni. Kendi dillerinde “öteyaka” teriminin suyun öte yakası anlamına geldiğini öğreniyoruz.

Başlangıç noktaları tamamen keşfetme merakıymış… Baba ve çocuklarının keşfetme merakları sayesinde her zaman yenilikçi menülerle hizmet vermeyi kendilerine misyon edinmişler.

Vintage konsepte sahip sımsıcak atmosferi ve sundukları lezzetlerle çok keyifli bir yemek yediğimizi söylemek isteriz. Meşe odununda pişirilen dinlendirilmiş ızgara et ve güveç çeşitleri, et severleri oldukça memnun edecek cinsten.

Müşterilerine en iyisini sunmak için oldukça özenli ve titiz çalışıyorlar. Biz özellikle kendimizi evimizde gibi hissettiğimiz ev köftesini ve küşlemesini hala unutamadık 😊

Bu güzel aile işletmesinin size sağladığı huzurlu ortamda, tatlı yiyelim tatlı konuşalım diyorsanız bizlere 2 tabak yedirten ‘’mayın’’ ismini verdikleri bol kaymaklı karamel soslu Kemalpaşa tatlısı ile lezzetin nirvanasına ulaşabilirsiniz!

Kısacası yolunuz Buca’ya düşerse hafta içi 11:00-16:00 saatleri arası Öteyaka’ya mutlaka ama mutlaka uğrayın. Pişman olmayacağınızdan emin olabilirsiniz 😊

AdresAdatepe, Erdem Cd. No: 68/A, 35400 Buca/İzmir

Kısık Ateş
Kısık Ateş
Moderatör

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Benzer Lezzet Durakları

Tavacı Refik - Bursa
Bursa - Karacabey

Tavacı Refik - Bursa

14 Ağustos 2018

Son 3 yemek yeme hakkım olsa biri mutlaka Tavacı Refik Usta olurdu...

6B Görüntüleme
Şehir Kebapçısı - Ankara
Ankara - Çankaya

Şehir Kebapçısı - Ankara

04 Ekim 2018

Şehir Kebapçısı Ankara’nın resmi kebapçısı olacak gibi...

5B Görüntüleme
Yusuf Usta - Mardin
Mardin - Artuklu

Yusuf Usta - Mardin

09 Ekim 2018

Yediğim en iyi kıyma kebabı.

4B Görüntüleme