add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcomment-question-outlinecomment-write-outlinecookieediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpicturequestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
İzmir Konak

Süt Çiçeği - İzmir

Kemeraltı'nda gidilmesi gereken tatlı dükkanlarından bir tanesi.

Süt Çiçeği - İzmir
Paylaş

İzmir-Kemeraltı Çarşısı'nın içinde küçücük bir dükkan olan ‘Süt Çiçeği’, oldukça lezzetli ve farklı tatlarla dolup taşan bir lezzet noktası... Çok uzun yıllardır hizmet veren bu dükkan özellikle kazandibi tatlılarıyla meşhur. Güler yüzlü bayan çalışanlarının sıcaklığı ve samimi karşılaması insanın içini ısıtıyor. Güzel bir yemeğin ardından kendinizi ödüllendirmek için ideal bir dükkan olduğunu söyleyebiliriz.

Sade, antepfıstıklı ve bademli kazandibi çeşitlerine sahip olan bu şirin dükkan; kemalpaşa tatlısı, peynir tatlısı, şambali, ekmek kadayıfı, sakızlı muhallebi gibi bir çok kendine özgün reçetelere sahip tatlılarını müşterilerine sunuyor ve oldukça da rağbet görüyor.

Alışılmışın dışında farklı lezzetlere hitap eden Süt Çiçeği'nin en güzel yanı, eğer kalabalık bir grupsanız kazandibi tepsisini direk önünüze getiriyorlar ve tepsinin içinden yiyorsunuz, gerçekten çok keyifli :) Tabakta yiyecek olursanız da porsiyonları çok doyurucu.

Bizden size öneriler; öğle saatlerinde giderseniz tatlı sırasına girmek zorunda kalabilirsiniz, onu söylemeden geçmeyelim :) Ve son olarak akşam üstüne kadar kalmama olasılığı oldukça yüksek, günün erken saatlerinde gitmeye özen gösterin.

Yolunuz Kemeraltı Çarşı'sına düşer ise bu tatlı noktasını en yakın zamanda deneyimlemenizi öneririz, şimdiden afiyet olsun...

Adres: Konak Mahallesi, 904. Sk. No:15, 35250 Konak/İzmir

 

Kısık Ateş
Kısık AteşModerator

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Şeref Dondurma - Tekirdağ
Tekirdağ - Malkara

Şeref Dondurma - Tekirdağ

29 Ağustos 2018

Şeref Dondurma tüm Trakya’nın ismini haykırdığı bir dükkan.

Kadayıfçı Mustafa Patar - Giresun
Giresun - Giresun Merkez

Kadayıfçı Mustafa Patar - Giresun

04 Ekim 2018

Sadece bir porsiyon yediğim için kendimi affetmiyorum.

Yürü Kerebiç - Mersin
Mersin - Yenişehir / Mersin

Yürü Kerebiç - Mersin

09 Ekim 2018

Biz Antepliler de yaparız ama bu iki çıta üstte.