Uşak Uşak Merkez

Tarhana Baba - Uşak

İçelim içirelim, şiddetle önerelim…

Tarhana Baba - Uşak
Paylaş

Ev tarhanasını bir mekanda yemek pek alışagelmiş bir durum değildir. Fakat Mustafa Yeldanlı tarhanayı yemek mekanı haline getiren yegane insanlardan biridir.

Uşak tarhanası meşhurdur. Tarhana Baba’nın tarhanası daha da meşhurdur. Özellikle acı olan favorimiz oldu. Tarhana eski usul kasede ve tahta kaşıkla geliyor. Şık sunumu ve ev yapımı turşusu ile servisi tam bir şifa...

Uşak İzmir yolu üzerinde yer alan bu güzel mekana oturup mis gibi, sıcacık çorbanızı da içebilirsiniz, kiloluk tarhananızı satın alıp size ikram edilen çorbanın tadına bakarak yolunuza devam da edebilirsiniz. Ulaşamayanlar için web siteleri de mevcut. 

https://www.tarhanababa.com/ adresinden sipariş verebilirsiniz.

Tarhana Baba hakkında araştırma sonucu edindiğimiz bazı bilgiler:

1974 yılından beri Tarhana Baba markasıyla Uşak’ta Tarhana ve erişte üretimi yapmakta olan Yeldanlı ailesi, bugüne kadar ilkleri denemekten ve yapmaktan hiç çekinmemişler. Bilinen tarhana ve erişte üretiminden sonra bebek tarhana, kızılcıklı tarhana, mantarlı tarhana ve yaş hamur vakumlu tarhananın öncülüğünü yapmaktalar. Adeta yıllardır Uşak tarhanasının tanıtımı için fahri bir görevli gibiler.

“Bir şekilde herkesin annesinden gelen bir tarhana ilgisi, bilgisi ve yapım tarzı vardır. Onun içinde annelerin tarhanası her zaman birincidir. Bizlerde ”Annelerden sonra ikinciyiz” diyecek kadar ürünümüze güveniyor ve kalıcı olmaya çalışıyoruz.” diyerek kendilerinden bu sözlerle bahsediyorlar.

Kesinlikle katkı ve sera ürünü değildir. Beyaz undan ziyade tam buğday unu kullanılmasının, özellikle dikkat edilmesi gereken bir konu olduğunu belirtiyorlar.

Tarhananın bağışıklık sisteminden damar tıkanıklığını engellemeye, bağırsak temizlemeden mide asiti düzenlemesine, soğuk algınlığından kansere kadar önemli bir koruyucu olduğunu belirtirken, çok iyi bir kolesterol düşürücü ve seçkin bir probiyotik ürün olduğunun altını çiziyorlar.

İçelim içirelim, şiddetle önerelim…

Adres: Atatürk Bulv.İzmir Yolu Üzeri No:43 UŞAK, 64100 Uşak Merkez

Kısık Ateş
Kısık AteşModeratör

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
0 / 1000

Benzer Lezzet Durakları

Kalkanoğlu Pilavcısı - TrabzonTarihi
Trabzon - Ortahisar

Kalkanoğlu Pilavcısı - Trabzon

22 Şubat 2018

Trabzon yeşilliğiyle, içinde yaşamış olduğu esprili ve kıvrak zekalı insanıyla kendine hayran bırakan şehirlerimizden biridir.

3B
Fasulyeli - Bursa
Bursa - Nilüfer

Fasulyeli - Bursa

11 Mart 2018

Sadece sekiz masayla başlayıp şuan doksan masaya ulaşan bir esnaf lokantasıdır.

6B
Kısmet Lokantası - İzmirTarihi
İzmir - Konak

Kısmet Lokantası - İzmir

10 Nisan 2018

Bir İzmir klasiğidir Kısmet Lokantası.

4B