add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcomment-question-outlinecomment-write-outlinecookieediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpicturequestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
Gaziantep Şahinbey

Tarihi Tahmis Kahvesi - Gaziantep

Bir kahvehanenin 400 yıllık hatırası vardır...

Tarihi Tahmis Kahvesi - Gaziantep
Paylaş

1635 yılından beri yüzlerce hikayeye tanık olmuş, görmüş ve geçirmiş Türkiye’nin en eski kahvehanelerinden biridir Tahmis Kahvesi. Daha içeriye adım atmadan atmosferi sizi çok etkileyecek. Tahmis Kahvesi bir çok defa restorasyon çalışmaları ile günümüze kadar orijinal olması ve mimarisini yitirmeden ulaşmıştır.

Gaziantep'e gidip oranın en iyi şeylerini yiyip, gezip ardından okkalı bir kahve içmek isterseniz eğer hafızanızda canlanan tek yer burası olmalı özellikle menengiç kahvesi içmenizi öneririm.

İsterseniz menengiç kahvesinden satın alıp evinize de götürebiliyorsunuz.

Dinlenmek, soluklanmak ve hakiki bir kahve içmek için en doğru adreste olduğunuzu unutmayın. Şimdiden afiyet olsun.

Adres: Suyabatmaz Mahallesi, Eski, Buğday Pazarı Sk. No:8, 27400 Şahinbey/Gaziantep

Oytun Dağlı
Oytun DağlıYaşar Birleşik Pazarlama - Ürün Geliştirme Demo Şefi

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Rüştü'nün Fırını - Trabzon
Trabzon - Trabzon Merkez

Rüştü'nün Fırını - Trabzon

08 Mart 2018

Rüştü’nün Fırını, 1920’den beri bir çok savaşlara tanıklık etmiş hatta karneyle satışların bile yapıldığı hala günümüzde var olan eşsiz yerlerden biridir.

Fasulyeli - Bursa
Bursa - Nilüfer

Fasulyeli - Bursa

11 Mart 2018

FA2012 Kasım ayından beri var olan, sadece sekiz masayla başlayıp şuan doksan masaya ulaşan bir esnaf lokantasıdır.

Urlalı Hasan Usta - İzmir
İzmir - Konak

Urlalı Hasan Usta - İzmir

10 Nisan 2018

Öğle saatlerinde burnunuza güzel yemek kokuları geliyorsa, gördüğünüz yer mütevazı bir yerse, içindeki ustalar büyük bir özenle yemeklerini yapıyorsa bir de üstüne burada şık giyimli iş insanını görüyorsanız bilin ki iyi bir esnaf lokantasındasınız.