add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcomment-question-outlinecomment-write-outlinecookieediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpicturequestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
Bursa Karacabey

Tavacı Refik - Bursa

Son 3 yemek yeme hakkım olsa biri mutlaka Tavacı Refik usta olurdu...

Tavacı Refik - Bursa
Paylaş

Son 3 yemek yeme hakkım olsa biri mutlaka Tavacı Refik usta olurdu...

Tavacı Refik’in adından da anlaşılacağı üzere sac tavası meşhurdur. Sacın üzerinde, 4 dakikada taş fırında pişen bir etin nasıl bu kadar lezzetli olacağı sorusu henüz yanıt bulamamıştır. Sac tavanın yanına ikram edilen beyaz peynir görünümlü tava yoğurdu, fırınlanmış Karacabey soğanı, yine mevsiminde fırınlanmış Karacabey taze kırmızı biberi, tereyağı, ekmeği, salçası ve turşusu kendi başlarına birer efsanedir. Tava yemeden sadece ekmek ve zerzevatı yeseniz de kafidir. Ama bu kadar mı, değil!

Tavacı Refik’te ne yerseniz yiyin ne kadar yerseniz yiyin mutlaka tatlı ile bitirin

Tavacı Refik’te ne yerseniz yiyin ne kadar yerseniz yiyin mutlaka tatlı ile bitirin derim. Peynir tatlısı yani Kemalpaşa tatlısı neredeyse en geleneksel hali ile sadece bu dükkanda bulunur. Bir de yiyenleri meftun eden kabak tatlısı vardır ki kestane revağında uzun süre taş fırında pişer. Yanında kullanılan kaymağa da dikkat çekmek isterim ki en alasıdır.
Burası aynı zamanda İstanbul, İzmir ya da Ayvalık tarafına araba ile gidecekler için mutlaka ama mutlaka durulması gereken enfes bir lezzet durağıdır benden söylemesi.

ADRES: Canbalı Mahallesi, Canbolu mahallesi şifa sokak no:9 / Karacabey Devlet Hastanesi karşısı, 16700 Karacabey/Bursa,

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah

Yorumlar (1)

AyşegülKomut
29.08.2018

Tavacı Refik her sene tatil dönüşü mutlaka uğradığımız mekandi. Bu seneki ziyaretimiz biraz hayal kırıklığı oldu maalesef. Mekan pisti gölete bakan yer sinekten geçilmiyordu. Bahçeye çıkılan koridorda tuvaletinin karşısındaki kısmı boş kasalar ve kirli bulaşıklar karışımı bir yığın istiflenmişti ve çok kötü görünüyordu. Personel çok genç, tecrübesiz ve şaşkındı. Bir daha gideceğimizi pek zannetmiyorum.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Rüştü'nün Fırını - Trabzon
Trabzon - Trabzon Merkez

Rüştü'nün Fırını - Trabzon

08 Mart 2018

Rüştü’nün Fırını, 1920’den beri bir çok savaşlara tanıklık etmiş hatta karneyle satışların bile yapıldığı hala günümüzde var olan eşsiz yerlerden biridir.

Fasulyeli - Bursa
Bursa - Nilüfer

Fasulyeli - Bursa

11 Mart 2018

FA2012 Kasım ayından beri var olan, sadece sekiz masayla başlayıp şuan doksan masaya ulaşan bir esnaf lokantasıdır.

Urlalı Hasan Usta - İzmir
İzmir - Konak

Urlalı Hasan Usta - İzmir

10 Nisan 2018

Öğle saatlerinde burnunuza güzel yemek kokuları geliyorsa, gördüğünüz yer mütevazı bir yerse, içindeki ustalar büyük bir özenle yemeklerini yapıyorsa bir de üstüne burada şık giyimli iş insanını görüyorsanız bilin ki iyi bir esnaf lokantasındasınız.