add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcomment-question-outlinecomment-write-outlinecookieediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpicturequestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
Karabük Safranbolu

Ümit Lokantası - Karabük

Meslek hayatının 40.yılı.

Ümit Lokantası - Karabük
Paylaş

Çarşı içinde İbrahim ustanın ustasından devraldığı bir lokanta. İbrahim usta bu mart ayında meslek hayatının 40. yılına girecek. Mütevazi dükkanı, yardım eden hanımı, yemekleri, esnafları gerçekten göz dolduruyor.

Biz Anadolu’da İbrahim usta gibi ustalardan Türk mutfağının emektarlarından bir haber, büyük şehirlerde en iyisi bizleriz diyoruz ya yüzüm kızarıyor. Ümit lokantasında kelle söğüş, döner ve sirkeli paça tadıyoruz hepsi de bizden tam puan alıyor.

Adres: Çeşme Mah. Ata Sk. No:21 | Safranbolu Merkez/Karabük

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Tavacı Refik - Bursa
Bursa - Karacabey

Tavacı Refik - Bursa

14 Ağustos 2018

Son 3 yemek yeme hakkım olsa biri mutlaka Tavacı Refik usta olurdu...

Şehir Kebapçısı - Ankara
Ankara - Çankaya

Şehir Kebapçısı - Ankara

04 Ekim 2018

Şehir Kebapçısı Ankara’nın resmi kebapçısı olacak gibi...

Yusuf Usta - Mardin
Mardin - Artuklu

Yusuf Usta - Mardin

09 Ekim 2018

Yediğim en iyi kıyma kebabı.