add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upbookmark-filledbookmarkcameracancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcoffeecomment-question-outlinecomment-write-outlinecookiedownloadediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-ateslinkloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpictureplacesquestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartrashtwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
Karabük Safranbolu

Ümit Lokantası - Karabük

Meslek hayatının 40.yılı.

Ümit Lokantası - Karabük
Paylaş

Çarşı içinde İbrahim ustanın ustasından devraldığı bir lokanta. İbrahim usta bu mart ayında meslek hayatının 40. yılına girecek. Mütevazi dükkanı, yardım eden hanımı, yemekleri, esnafları gerçekten göz dolduruyor.

Biz Anadolu’da İbrahim usta gibi ustalardan Türk mutfağının emektarlarından bir haber, büyük şehirlerde en iyisi bizleriz diyoruz ya yüzüm kızarıyor. Ümit lokantasında kelle söğüş, döner ve sirkeli paça tadıyoruz hepsi de bizden tam puan alıyor.

Adres: Çeşme Mah. Ata Sk. No:21 | Safranbolu Merkez/Karabük

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
0 / 1000

Benzer Lezzet Durakları

Kalkanoğlu Pilavcısı - Trabzon
Trabzon - Ortahisar

Kalkanoğlu Pilavcısı - Trabzon

22 Şubat 2018

Trabzon yeşilliğiyle, içinde yaşamış olduğu esprili ve kıvrak zekalı insanıyla kendine hayran bırakan şehirlerimizden biridir.

Fasulyeli - Bursa
Bursa - Nilüfer

Fasulyeli - Bursa

11 Mart 2018

Sadece sekiz masayla başlayıp şuan doksan masaya ulaşan bir esnaf lokantasıdır.

Kısmet Lokantası - İzmir
İzmir - Konak

Kısmet Lokantası - İzmir

10 Nisan 2018

Bir İzmir klasiğidir Kısmet Lokantası.