add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcomment-question-outlinecomment-write-outlinecookieediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpicturequestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
Karabük Safranbolu

Ümit Lokantası - Karabük

Meslek hayatının 40.yılı.

Ümit Lokantası - Karabük
Paylaş

Çarşı içinde İbrahim ustanın ustasından devraldığı bir lokanta. İbrahim usta bu mart ayında meslek hayatının 40. yılına girecek. Mütevazi dükkanı, yardım eden hanımı, yemekleri, esnafları gerçekten göz dolduruyor.

Biz Anadolu’da İbrahim usta gibi ustalardan Türk mutfağının emektarlarından bir haber, büyük şehirlerde en iyisi bizleriz diyoruz ya yüzüm kızarıyor. Ümit lokantasında kelle söğüş, döner ve sirkeli paça tadıyoruz hepsi de bizden tam puan alıyor.

Adres: Çeşme Mah. Ata Sk. No:21 | Safranbolu Merkez/Karabük

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Bağdat Pöç Tandır - Kayseri
Kayseri - Melikgazi

Bağdat Pöç Tandır - Kayseri

10 Ekim 2018

Yemekte en sevdiğim stil; en basitten en inanılmaz lezzeti çıkarmak... Burası da tam öyle. Özellikle çorba diye getirdikleri haşlanmış pöçün suyu için ölmeden evvel mutlaka için diye not düşeyim.

Kardeşler İşkembe Salonu - Yalova
Yalova - Yalova Merkez

Kardeşler İşkembe Salonu - Yalova

18 Ocak 2019

Sakatat yemeği sevenler için nokta atışı bir yer.

Arkadaşlar Ciğer ve Kebap Salonu - Tarsus

Mersin efsanelerinden biri 'Arkadaşlar'