add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upbookmark-filledbookmarkcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcoffeecomment-question-outlinecomment-write-outlinecookiedownloadediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpictureplacesquestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
İzmir Bergama

Yenigün Kahvaltı Salonu - İzmir

Bergama'da kahvaltı ondan sorulur diyebiliriz.

Yenigün Kahvaltı Salonu - İzmir
Paylaş

Burası, bir asıra yakın süredir her sabah üşenmeden 5'te işinin başında olan 100 yaşında bir amcanın dükkânı. İzmir'in Bergama ilçesinde yaşayan Eşref Amca için şunu söyleyebiliriz ki mütevazi, işini büyük nezaket ve aşkla yapan duruşu ile tüm misafirlerini etkilemeyi başaran nadir insanlardan bir tanesi. Onu tanımak için bile bunca yola katlanılır.

Onun hikayesi, dedesinin yoğurtçu dükkanıyla başlamış olup ve daha sonra kahvaltı salonu olarak süregelmiş. Bu işletmede gördüğünüz ürünler tamamen kendi üretimi! Kaymağı, balı, tereyağı, sıcak sütü, peynir çeşitleri ve niceleri ile efsane zengin kahvaltı sofralarının baş ustası. Ve Allah uzun ömürler versin, ömrü yettiğince çalışmayı hedeflediğini ifade ediyor.

Dördüncü nesili yaşatan, Eşref Usta'nın oğlu da babasının izinde geleneği devam ettiriyor. Uzun lafın kısası, Yenigün Kahvaltı Salonu’ndaki o sımsıcak ortamı, unutulmaz lezzetleri tatmanızı ve Eşref amcayı tanımanızı şiddetle tavsiye ediyoruz!

Adres: Selçuk Mahallesi, Kozak Cd. No:109, 35700 Bergama/İzmir

Kısık Ateş
Kısık AteşModeratör

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Ömür Pastanesi - Kırklareli
Kırklareli - Lüleburgaz

Ömür Pastanesi - Kırklareli

02 Ekim 2018

70 yıllık bir Anadolu efsanesi.

Gürkaşlar Süt Ürünleri - Kırklareli
Kırklareli - Kırklareli Merkez

Gürkaşlar Süt Ürünleri - Kırklareli

10 Ekim 2018

Türkiye’nin en iyi peynirlerinden biri bu dükkanda. Sadece bu peyniri tatmak için bile Kırklareli’ne gelinir.

Savon Otel - Hatay
Hatay - Antakya

Savon Otel - Hatay

21 Ocak 2019

Tarihi değeri yüksek olan bir tesis.