add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcomment-question-outlinecomment-write-outlinecookieediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpicturequestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
Tarif

Kebap Üçlüsü

Eşsiz kebap üçlüsü tarifi...
60 Dakika
2-4 Kişilik
Etler
Izgara
Kebap Üçlüsü

Malzeme Listesi

200 g dana kıyma
1 diş sarımsak
10 g tuz
5 g karabiber
100 g tavuk göğsü
1/2 demet maydanoz
1 diş sarımsak
10 g tuz
5 g karabiber
200 g somon
10 g dereotu
1 adet yumurta
5 g un
10 g tuz
5 g karabiber

Nasıl Yapılır?

  • Kuşbaşı etleri zırhlı bıçağı ile kıyma haline getirin .Sonra ezdiğiniz sarımsakları, tuzu ve karabiberi ekleyip birbirleriyle özdeşleştirin. Hazırladığınız malzemeyi bambu şişe ya da tahta şişlere takarak kebap şeklini verin.
  • Yağı ve kıkırdağı alınmış tavuk göğüsünü önce bıçakla küçük parçalara ayırıp sonra diğer malzemeleri katarak zırh yardımıyla kıyma haline getirin. Çöp şişe takarak kebap şeklini verin.
  • Derisi ve kılçığı alınmış temizlenmiş somon filetosuna yukarıdaki işlemin aynısı yapın.Tek farkı somon etinin yağlı olasından dolayı kıyma kıvamına getirilirken özdeşleşmemesi ve çabuk dağılmasından dolayı un ve yumurta katın. Izgarada pişirilen kebapların yanına bulgur veya beyaz pilav eşliğinde servis edin.
Eyüp Kemal Sevinç
Eyüp Kemal SevinçEKS Mutfak - Kurucu Şefi
Paylaş

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Tarifler

Kısık Ateş
Kısık AteşModerator
Pazı Sarması
105 Dakika
4-6 Kişilik
Kısık Ateş
Kısık AteşModerator
Misket Köfte
20 Dakika
2-4 Kişilik
Kısık Ateş
Kısık AteşModerator
Beğendili Köfte
35 Dakika
2-4 Kişilik