Blog

3 Barista 3 Fincan - Orkun Üstel

Sıkça duyduğumuz demleme yöntemlerinden biri olan V60’ın ne olduğuna ve nasıl kullanıldığına açıklık getirmek istiyoruz!

3 Barista 3 Fincan - Orkun Üstel
Paylaş

Son zamanların en popüler sektörlerinden biri haline gelen 3. nesil kahvecilikte, Orkun Üstel ile sıkça duyduğumuz demleme yöntemlerinden biri olan V60’ın ne olduğuna ve nasıl kullanıldığına açıklık getirmek istiyoruz…

Kahve demlemenin inceliklerinden bahsetmeden önce, işin uzmanı Orkun Üstel’in başarılarından çok kısa bahsetmek isteriz;

Kahve demleme tekniklerine olan ilgisi ve disiplinli çalışma hayatıyla 2017 SCA Türkiye Demleme Yarışmasında 1.lik ödülünü alan değerli bir baristadır. Ayrıca birçok kahve alanında önemli derecelere sahip olan Orkun Üstel şimdiler de Kronotrop Coffee Bar & Roastery - Barista eğitmeni olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Lezzetli bir kahve için, V60 demleme tekniği ipuçları ile kullanılan ekipman ve fincan seçiminin de büyük önem taşıdığını hepimiz biliyoruz.

İşinde uzman baristamız, Kütahya Porselen’in ‘Barista Kahve Filtresi’ yardımıyla yaptığı enfes kahveleri ‘Lima Siyah Kahve Fincanı’ ile sunmayı tercih ediyor. Neden mi?

Gelin hep beraber izleyelim…

Kısık Ateş
Kısık AteşModeratör

Yorumlar (1)

Arife Kaya
06.03.2020

Q😮😳🤩😰😫

Kısık Ateş
Yorum Yaz
0 / 1000

Benzer Yazılar

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah
5 TL’nin Altında Yiyebileceğiniz En İyi 5 Yemek

Sürekli yemek yemek için seyahat ediyorum hem de hiç durmadan…

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah
Afrika’ya Giriş - Yahut Zanzibar

Bir Afrikalı’nın altınlarını çalabilirsin, toprağını alabilirsin, onu satabilirsin lakin mutluluğunu, gülümsemesini, samimiyetini alamazsın!

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah
Anadolu’nun En İyi Lokantaları

Hafızalarınıza yer edecek önemli lokantalar.