Blog

Ulusal Aşçılık Kampı 2019 - Osman Demirhan

Bolu/Mengen Ulusal Aşçılık Kampının bir diğer kazanan ismi Osman Demirhan!

Ulusal Aşçılık Kampı 2019 - Osman Demirhan
Paylaş

Bildiğiniz üzere, geçtiğimiz aylarda büyük bir organizasyona ev sahipliği yapan Bolu/Mengen Aşçılık Kampı'nda Kısık Ateş ailesi olarak kamp süresi boyunca oradaydık. Oldukça yoğun bir program ile harika bir hafta geçirdik...

Giderken yanımıza gastronomi tutkunu olan iki arkadaşımızı da almak istedik ve bunun için bir yarışma başlattık. Peki bu iki arkadaşımız yarışmayı nasıl kazandı ve bizlere nasıl ulaştı biliyor musunuz?

Onlarca motivasyon mektubu arasından değerlendirmenin güç olduğu fakat mektubu birçok kişi tarafından daha fazla beğenilerek, Osman Demirhan isimli arkadaşımız yarışmayı kazanan ikinci isim oldu... 

Kendisiyle kampa katılma şansını nasıl yakaladığını, kamp maceralarını, hissettiklerini ve bu süreci baştan aşağıya anlatan bir röportaj gerçekleştirdik. Ayrıca bize gönderdiği mektubunu da sizlerle paylaşmak istedik.

Kim bilir, belki de Kısık Ateş ailesi ile unutulmaz bir kamp macerasına ortak olacak kişilerden biri de sensindir ;) O yüzden, gelecek sene için bizi takip etmeye ve şansını denemeye devam et!

Bizler, bir motivasyon mektubu vesilesiyle kendisini tanıma fırsatı bulduğumuz Osman Demirhan'ı gerçekten çok sevdik ve tanıdığımıza çok memnun olduk.

Tüm hayallerinizin gerçekleşmesi dileğiyle...

İyi günler, 

Erzincan Üniversitesi Aşçılık programı 1. Sınıfta okumaktayım, dondurmadan bile bedava çıkartamayan biri olarak benim için çekilişlerin en anlamlısına katılmak üzere sizlere yazıyorum. Çocukluğumdan bu yana hayalini kurduğum bu mesleği gerek aile baskısı gerek çevredekilerin kötü düşünceleri yüzünden bir türlü icra etme şansı bulamamışken bu sene aileme gösterdiğim uzun ikna çabalarımın sonucunda okumuş olduğum tarih programını dondurup aşçılığa geçişimi sağladım. İnsan sevdiği ve mutlu olduğu şeyleri yapmalı, benim de mutlu olduğum ve sevdiğim şey mutfak ve yemekler... Elime bu fırsat geçmişten meslek hayatına atılmadan önce iki senelik eğitim hayatımı dolu dolu, imkanlarımın yettiğince güzel anılar, arkadaşlıklar, tecrübeler biriktirerek tamamlamayı arzuluyorum. Yapabileceğim en güzel etkinlikte bu olsa gerek. Mesleğini hakkıyla yapan insanları tanımak, bu güzel organizasyonu düzenleyen siz değerli insanları tanımak, sayenizde bir şeyler öğrenmek, öğrendiğim bilgileri paylaşmak ve unutulmayacak günler yaşamak adına bu çekilişi kazanmayı çok içten bir şekilde istiyorum. Talihim bu sefer bana gülerse, boş zamanımı doldurmak için değil de; gerçekten büyük bir öğrenme isteğiyle etkinliğinize katılıp, güzel arkadaşlıklar, değerli bilgiler, ve unutulamayacak anılar yaşamış olacağım...

Saygılarımla,

Osman Demirhan

Kısık Ateş
Kısık AteşModeratör

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
0 / 1000

Benzer Yazılar

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah
5 TL’nin Altında Yiyebileceğiniz En İyi 5 Yemek

Sürekli yemek yemek için seyahat ediyorum hem de hiç durmadan…

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah
Afrika’ya Giriş - Yahut Zanzibar

Bir Afrikalı’nın altınlarını çalabilirsin, toprağını alabilirsin, onu satabilirsin lakin mutluluğunu, gülümsemesini, samimiyetini alamazsın!

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah
Anadolu’nun En İyi Lokantaları

Hafızalarınıza yer edecek önemli lokantalar.