Kısık Ateş
Duydunuz Mu?

Geleneklerin Geleceği Semineri - Özyeğin Üniversitesi

“Restoran mutfaklarımızda ilham aldığımız mutfak halk ve annemizin mutfağıdır” mesajı veren Aşkar, özümüze dönerek kendi mutfağımızı anlamamız gerektiğinin altını çizdi.

Geleneklerin Geleceği Semineri - Özyeğin Üniversitesi
Paylaş
  • 6B
  • 22
  • Kaydet

20-21 Nisan tarihlerinde, ülkemizde gelenekselleşen Turizm Haftası’nı kutlamak üzere Özyeğin Üniversitesi sektör profesyonellerini “Turizm Buluşmaları” etkinliğinde bir araya getirdi.

Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Otel Yöneticiliği Bölümü ile Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerinin girişimiyle OzU Cuisine ve OzU HoT-Club öğrenci kulüpleri tarafından organize edilen “Turizm Buluşmaları” 20-21 Nisan tarihlerinde Özyeğin Üniversitesi’nde gerçekleşti.

Turizm sektörü ile Gastronomi disiplinini farklı başlıklar altında Özyeğin Üniversitesi öğrencileri ve davet ettiği farklı üniversitelerden gelen gastronomi öğrencileri ile değerlendireceği paneller ve workshoplardan oluşan iki günlük bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Turizmi, otelcilik ve gastronomi pencerelerinden sürdürülebilirlik, sanat, kültür ve tarih gibi konularla ele alan etkinliğin ilk gününde, Özyeğin Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Öğretim Üyesi Aslı Zuluğ, Neolokal Restaurant Şefi Maksut Aşkar, Alaf Restaurant Şefi Murat Deniz Temel, Yeme-İçme Uzmanı ve Yazar Levon Bağış gibi turizm ve gastronomi sektörünün önemli isimleri paneller aracılığıyla turizm sektörünün genç profesyonelleriyle bir araya geldi.

Kısık Ateş ve Pınar iş birliği ile Neolokal Restoran’ın kurucu şefi Maksut Aşkar ve Alaf Kuruçeşme Restoran’ın kurucu şefi Murat Deniz Temel, ”Geleneklerin Geleceği” panelinde geleceğin profesyonelleri öğrencilere engin bilgilerini aktardılar.

“Restoran mutfaklarımızda ilham aldığımız mutfak halk ve annemizin mutfağıdır” mesajı veren Aşkar ve Temel, özümüze dönerek kendi mutfağımızı anlamamız gerektiğinin altını çizdiler.

Özyeğin Üniversitesi’ne bu güzel davetleri için bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Kısık Ateş
Kısık Ateş
Moderatör

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Benzer Etkinlikler

Ankara Coffee Festival 2017

Ankara Coffee Festival, keyifli anılar ile geride kaldı.

9B Görüntüleme
İzmir Coffee Festival 2017

Yaklaşık 30.000 ziyaretçinin yoğun ilgi gösterdiği İzmir Coffee Festival'i keyifli anılar ile geride bıraktık.

9B Görüntüleme
Cheftalks Geliyor...

Cheftalks Geliyor...

18 Kasım 2017

Cheftalks gastronomiye dair her şeyi ele alıyor...

10B Görüntüleme