Kısık Ateş
Duydunuz Mu?

Moleküler Gastronomi Semineri - Dokuz Eylül Üniversitesi

Yemeğin bilimle buluşmuş hali olarak tanımlayabileceğimiz moleküler gastronomi...

Moleküler Gastronomi Semineri - Dokuz Eylül Üniversitesi
Paylaş
  • 7B
  • 37
  • Kaydet

Pınar ve Kısık Ateş iş birliği ile 1 Nisan 2022’de Dokuz Eylül Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Öğrenci Topluluğu, Kısık Ateş uzman şefi ve Neolokal Restoran kurucu şefi Maksut Aşkar ile “Moleküler Gastronomi” üzerine faydalı bir söyleşi gerçekleştirdik.Topluluk danışmanı Doç. Dr. Turgay BUCAK moderatörlüğünde gerçekleşen seminerde ‘’Neolokal’’ Kurucu Ortağı & Şefi Maksut Aşkar gastronomi çalışmaları konusunda gençlere harika tavsiyelerde bulundu.

Değerli şefimiz; Yemeğin bilimle buluşmuş hali olarak tanımlayabileceğimiz moleküler gastronominin yemeklerin hazırlanma aşamasındaki fiziksel ve kimyasal reaksiyonları takip eden bir yemek bilimi olduğunun bilgisini verdi ve ekledi: Moleküler Gastronomi alanında olmayı düşünen genç şef adaylarının öncelikle kendi kültürlerini yaşatarak toprağın bizlere neler verdiğini iyi kavrayıp ondan sonra bu işe bilinçli olarak başlamanın doğru olduğunun altını çizdi.

Bu bağlamda yeni nesil genç şef adaylarının çok araştırarak, okuyarak ve zaman buldukça gezerek her şeyle ilgili fikir sahibi olmanın kariyerlerinde büyük faydalar sağlayacağının tavsiyesini verdi.

Başta Dokuz Eylül Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Öğrenci Topluluğu Kulübüne, tecrübelerinden yola çıkarak aktarmış olduğu engin bilgilerinden dolayı da Maksut Aşkar’a bir kez daha teşekkürler...

Kısık Ateş
Kısık Ateş
Moderatör

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Benzer Etkinlikler

Ankara Coffee Festival 2017

Ankara Coffee Festival, keyifli anılar ile geride kaldı.

9B Görüntüleme
İzmir Coffee Festival 2017

Yaklaşık 30.000 ziyaretçinin yoğun ilgi gösterdiği İzmir Coffee Festival'i keyifli anılar ile geride bıraktık.

10B Görüntüleme
Cheftalks Geliyor...

Cheftalks Geliyor...

18 Kasım 2017

Cheftalks gastronomiye dair her şeyi ele alıyor...

10B Görüntüleme