add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcomment-question-outlinecomment-write-outlinecookieediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpicturequestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
Trabzon Trabzon Merkez

Rüştü'nün Fırını - Trabzon

Rüştü’nün Fırını, 1920’den beri bir çok savaşlara tanıklık etmiş hatta karneyle satışların bile yapıldığı hala günümüzde var olan eşsiz yerlerden biridir.

Rüştü'nün Fırını - Trabzon
Paylaş

Rüştü’nün Fırını, 1920’den beri bir çok savaşlara tanıklık etmiş hatta karneyle satışların bile yapıldığı hala günümüzde var olan eşsiz yerlerden biridir. Bu tarihi fırın tam 4 kuşaktır hizmet vermeye devam ediyor. Fırın olmasından dolayı sadece içerisinde ekmek olduğunu zannetmeyin, ekmek ile beraber çok lezzetli pidelerde bulunmaktadır. Kıymalı, peynirli, kaşarlı pidelerin üstüne bir de harika bir Trabzon tereyağı da gelince karşınıza iştah kabartan bir görüntü çıkıyor. Görüntüsünden önce yapılırken kokusu bile insanı acıktırıyor.

Her sabah saat 5’de fırın açılıyor ve un, su, maya hemen hazırlanıp ekmekler yapılmaya başlanıyor. Oradaki İbrahim Usta’da ekmekleri pişirmeye başlıyor. İbrahim Usta 12 yıldır her sabah 5’de gelip ekmeklerini özenle pişirmeye devam ediyor, bize de bu ekmekleri yiyip damaklarımızı şenlendirmek kalıyor.

Düşünün ki o kadar güzel ekmekler yapılıyor ki bir çok Avrupa’da yaşayan Türklerde gelip bizzat bu ekmeği alıp evlerine götürüyor. Türkiye’de olup da başka illerde yaşayan insanlar bile haftada bir gün uğrayıp ekmeklerini alıp evlerine götürüyor ve her hafta gelip ekmek almaya devam ediyorlar.

Eğer sizde ya yolunuz düşer ya da Trabzon’dan geçerseniz pidelerini mutlaka yiyin, eve giderken de ekmeğinizi almayı unutmayın.

Adres: Pazarkapı Mahallesi, Kalkanoğlu Cd. No:4, 61200 Trabzon Merkez/Trabzon

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Fasulyeli - Bursa
Bursa - Nilüfer

Fasulyeli - Bursa

11 Mart 2018

FA2012 Kasım ayından beri var olan, sadece sekiz masayla başlayıp şuan doksan masaya ulaşan bir esnaf lokantasıdır.

Urlalı Hasan Usta - İzmir
İzmir - Konak

Urlalı Hasan Usta - İzmir

10 Nisan 2018

Öğle saatlerinde burnunuza güzel yemek kokuları geliyorsa, gördüğünüz yer mütevazı bir yerse, içindeki ustalar büyük bir özenle yemeklerini yapıyorsa bir de üstüne burada şık giyimli iş insanını görüyorsanız bilin ki iyi bir esnaf lokantasındasınız.

Kumrucu Hüseyin - İzmir
İzmir - Çeşme

Kumrucu Hüseyin - İzmir

10 Nisan 2018

Çeşme’ye geldiniz, peki kumru yemeden olur mu? Tabi ki olmaz!