add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upbookmark-filledbookmarkcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcoffeecomment-question-outlinecomment-write-outlinecookieediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpicturequestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
İzmir Ödemiş

Töngül Pide Fırını - İzmir

İzmir Ödemiş'te tarihi bir lezzet...Pide denince akla Karadeniz pideleri gelir... Fakat Ege Bölgesi'nin de bu alanda çok başarılı temsilcileri vardır. Ödemiş’in meşhur tarihi Tongül Pide Fırını da bu değerli lezzet duraklarından biridir.

Töngül Pide Fırını - İzmir
Paylaş

İzmir Ödemiş'te tarihi bir lezzet...

Pide denince akla Karadeniz pideleri gelir... Fakat Ege Bölgesi'nin de bu alanda çok başarılı temsilcileri vardır. Ödemiş’in Tongül Pide Fırını da bu değerli lezzet duraklarından biridir.

Ödemiş’in en eski sokağı olan ve o zamanların “Katırcılar Sokağı” yeni adı ile “Manyası Caddesi”nde 1890 yılında kurulan ve sadece Ödemiş’e özgü bir pide çeşidi ile samimi ve sıcacık bir işletme olan Töngül Pide Fırını, Töngül ailesinin 126 yıllık emeği, aile yadigarı ve 4 nesildir sürdürdükleri bir lezzet...

Töngül Pide'nin Lezzet Sırrı

Sadece tek çeşit pide yapılan ve öğleden önce tükenen Töngül pide; Töngül ailesinin özel pide hamurları, maydonoz ve köy tereyağı ile hazılanıyor. Dana kıyması, maydonoz ve yumurta harcı ile alttan yanmalı fırında meşe odunu ile pişiyor. Tereyağı ve rendelenmiş tulum peyniri ile de sunumda ziyaretçilerine lezzet şöleni yaşatıyor.

Yurtiçinden ve yurtdışından bir çok ziyaretçisi ve müşterisi olan Tongül Pide Fırını, yolu Ödemiş’e veya İzmir’e düşenlerin mutlaka tatması gereken lezzetler arasında yer alıyor.

Adres: Meşrutiyet Mah. Manyası Cad. Katırcılar Sk. No:7 Ödemiş/İzmir

Not: Tren ile gelenler “Eski Gar” durağından inip yürüyerek 10 dakikada ulaşabilir.

Kısık Ateş
Kısık AteşModeratör

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Pelit Park Pide - Ordu
Ordu - Ünye

Pelit Park Pide - Ordu

10 Eylül 2018

Enfes Ünye manzarası ve enfes Karadeniz pideleri için en doğru adres...

Kısmet Pide Salonu - Aydın
Aydın - Nazilli

Kısmet Pide Salonu - Aydın

25 Ocak 2019

Nazilli denilince akla gelen ilk yer.

Mikado Pide - Aydın
Aydın - Bozdoğan

Mikado Pide - Aydın

28 Ocak 2019

Bu lezzetin sırrı 'Bozdoğan'.