add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcomment-question-outlinecomment-write-outlinecookieediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpicturequestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
İzmir Ödemiş

Töngül Pide Fırını - İzmir

İzmir Ödemiş'te tarihi bir lezzet...Pide denince akla Karadeniz pideleri gelir... Fakat Ege Bölgesi'nin de bu alanda çok başarılı temsilcileri vardır. Ödemiş’in meşhur tarihi Tongül Pide Fırını da bu değerli lezzet duraklarından biridir.

Töngül Pide Fırını - İzmir
Paylaş

İzmir Ödemiş'te tarihi bir lezzet...

Pide denince akla Karadeniz pideleri gelir... Fakat Ege Bölgesi'nin de bu alanda çok başarılı temsilcileri vardır. Ödemiş’in Tongül Pide Fırını da bu değerli lezzet duraklarından biridir.

Ödemiş’in en eski sokağı olan ve o zamanların “Katırcılar Sokağı” yeni adı ile “Manyası Caddesi”nde 1890 yılında kurulan ve sadece Ödemiş’e özgü bir pide çeşidi ile samimi ve sıcacık bir işletme olan Töngül Pide Fırını, Töngül ailesinin 126 yıllık emeği, aile yadigarı ve 4 nesildir sürdürdükleri bir lezzet...

Töngül Pide'nin Lezzet Sırrı

Sadece tek çeşit pide yapılan ve öğleden önce tükenen Töngül pide; Töngül ailesinin özel pide hamurları, maydonoz ve köy tereyağı ile hazılanıyor. Dana kıyması, maydonoz ve yumurta harcı ile alttan yanmalı fırında meşe odunu ile pişiyor. Tereyağı ve rendelenmiş tulum peyniri ile de sunumda ziyaretçilerine lezzet şöleni yaşatıyor.

Yurtiçinden ve yurtdışından bir çok ziyaretçisi ve müşterisi olan Tongül Pide Fırını, yolu Ödemiş’e veya İzmir’e düşenlerin mutlaka tatması gereken lezzetler arasında yer alıyor.

Adres: Meşrutiyet Mah. Manyası Cad. Katırcılar Sk. No:7 Ödemiş/İzmir

Not: Tren ile gelenler “Eski Gar” durağından inip yürüyerek 10 dakikada ulaşabilir.

Kısık Ateş
Kısık AteşModerator

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Rüştü'nün Fırını - Trabzon
Trabzon - Trabzon Merkez

Rüştü'nün Fırını - Trabzon

08 Mart 2018

Rüştü’nün Fırını, 1920’den beri bir çok savaşlara tanıklık etmiş hatta karneyle satışların bile yapıldığı hala günümüzde var olan eşsiz yerlerden biridir.

Fasulyeli - Bursa
Bursa - Nilüfer

Fasulyeli - Bursa

11 Mart 2018

FA2012 Kasım ayından beri var olan, sadece sekiz masayla başlayıp şuan doksan masaya ulaşan bir esnaf lokantasıdır.

Urlalı Hasan Usta - İzmir
İzmir - Konak

Urlalı Hasan Usta - İzmir

10 Nisan 2018

Öğle saatlerinde burnunuza güzel yemek kokuları geliyorsa, gördüğünüz yer mütevazı bir yerse, içindeki ustalar büyük bir özenle yemeklerini yapıyorsa bir de üstüne burada şık giyimli iş insanını görüyorsanız bilin ki iyi bir esnaf lokantasındasınız.