add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcomment-question-outlinecomment-write-outlinecookieediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpicturequestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
İzmir Karşıyaka

Turşu Durağı - İzmir

Bildiğiniz duraklardan değil!

Turşu Durağı - İzmir
Paylaş

Karşıyaka'nın Şemikler semtinde bulunan Turşu Durağı, turşu severlerin vazgeçilmez noktası haline gelmiş bir durak :) 

Aslında bu işin arkasında yatan bir hikaye var ve çalışanından ayrıntılı şekilde öğrenme fırsatı bulduk. Bu turşuların kahramanı Serdin Bey, 80 yaşlarında olup çok genç yaşlarda bu işe gönül vermiş ve kendini adamış biri. 60 yıllık deneyim, dile kolay... Kendisi, Bursa'da küçük bir atölyede üretim ve satışını yapmaya başladığı turşu imalatına günümüzde 42 ülkeye ihracat yapan bir turşu imparatoru haline gelmiş birisi gerçekten takdire şayan.

Dükkana girdiğiniz an nereye bakacağınızı şaşıracağınız, rengarenk ve misafirperver bir atmosfer sizleri karşılıyor. Aklınıza gelecek belki de gelmeyecek her şeyin turşusu mevcut, 450'ye yakın kavanoz ve 170 çeşit turşu! Düşünebiliyor musunuz?

Güleryüzlü çalışanının tüm misafirlerine özel ikramlarda bulunduğunu da söylemeden geçmeyelim. Karşıyaka'nın Şemikler semtinde 2 şubesi bulunan Turşu Durağı'nın hızlı adımlarla şubeleşme yolunda olduğunu öğrendik, kısa zamanda Türkiye'nin bir çok şehrinde Turşu Durağı olarak karşınıza çıkacaktır.

Her gün saat 10:00-22:00 arası hizmette olan bu dükkana rotanızı çevirin eminiz ki müptelası olacaksınız... Şimdiden afiyet olsun.

Adres: Şemikler Mah, Erdoğan Akkaya Sk. No: 109 D:c, 35560 Karşıyaka/İzmir, Türkiye

 

Kısık Ateş
Kısık AteşModerator

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Kalkanoğlu Pilavcısı - Trabzon
Trabzon - Ortahisar

Kalkanoğlu Pilavcısı - Trabzon

22 Şubat 2018

Trabzon yeşilliğiyle, içinde yaşamış olduğu esprili ve kıvrak zekalı insanıyla kendine hayran bırakan şehirlerimizden biridir.

Bordo Mavi Balık - Trabzon
Trabzon - Trabzon Merkez

Bordo Mavi Balık - Trabzon

15 Ağustos 2018

Türkiye’nin en iyi balık lokantalarından biridir.

Lale Lokantası - Rize
Rize - Çayeli

Lale Lokantası - Rize

16 Ağustos 2018

Karadeniz'in en iyi esnaf lokantalarından biri de Lale Lokantası.