add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcomment-question-outlinecomment-write-outlinecookieediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpicturequestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
İzmir Urla

Akın'ın Yeri - İzmir

Urla'nın Özbek köyünde lezzetin tek adresi...

Akın'ın Yeri - İzmir
Paylaş

Urla'nın Özbek köyünde lezzetin tek adresi...

Her şey taptaze, her şey çıtır çıtır, her şey çok çok lezzetli. Meze ve salataların yanı sıra balığın yanında gelen yeşillik tabağı bile iştah açıcı.

Biz sarımsaklı yoğurtlu servis edilen zeytinyağlı barbun yiyoruz. Amma iyi ki de yiyoruz. “Sarımsaklı yoğurtla balık mı yenir?” dediğinizi duyar gibiyim. Mutlaka yenir, hep yenir, bal gibi yenir. 

Burası Türkiye’nin en iyi balıkçısı olabilir. Yakınlardaysanız rotanızı değiştirin derim. Akın'ın Yeri, Urla'nın şirin mi şirin Özbek köyünde.

Adres: Özbek Mahallesi, 6077. Sokak No:16, 35430 Urla/İzmir

 

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Yalova Restaurant - Çanakkale
Çanakkale - Çanakkale Merkez

Yalova Restaurant - Çanakkale

04 Ekim 2018

Çanakkale deyince akla tarihi yarımada, Troia, Assos gibi dünya miraslarının yanında ‘Yalova Restaurant’ geliyor.

Vonalı Celal Restaurant - Ordu
Ordu - Perşembe

Vonalı Celal Restaurant - Ordu

24 Ocak 2019

'Her şeyin turşusu mu olurmuş' diyenlere!

Neolokal - İstanbul
İstanbul - Beyoğlu

Neolokal - İstanbul

25 Şubat 2019

Mesleğin bütün inceliklerine ve bilgisine sahip bir ekip ve Anadolu'nun her yöresinden eşsiz tatları sizlere sunan, Türk mutfağının yeni yüzü 'NEOLOKAL'.