add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcomment-question-outlinecomment-write-outlinecookieediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpicturequestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
İzmir Çiğli

Kaptan Börek - İzmir

Kahvaltıya bekleniyorsunuz!

Kaptan Börek - İzmir
Paylaş

1953 yılında Kemeraltı'nda börekçi olarak başladığı lezzet yolculuğu bugün 4.kuşak olarak devam ediyor. Aile aslen Rize Çamlıhemşin'li olup dede Ali Kaptan'ın tecrübeleri ile İzmir'de kahvaltı sofralarınızın kaptanı haline gelmiştir.

Böreklerinin sırrı, ustalarının maharetli elleri ve malzeme kalitesinden ödün vermemeleri ve uzun yıllardır aynı işi yapan en iyi ustalarla çalışıyor olması.

Kıymalı, peynirli, ıspanaklı ve patatesli serpme börek çeşitlerine yer verilen bu dükkanda seçim yapmak gerçekten çok zor. Bizim favorimizi soracak olursanız kıymalı börek ve paçanga böreği arasında hala bir karar verebilmiş değiliz :)

Kaptan böreğin bir diğer özelliği, diğer kahvaltı mekanları gibi sadece hafta sonluk bir kahvaltı yeri olmaması. AOSB'de yer alan dükkan ve aynı zamanda imalathane noktası olan bu yerde haftanın her günü saat 06:30 itibari ile taze çayınız eşliğinde fırından yeni çıkmış böreğinizi afiyetle yiyebilirsiniz.

Kaptan Börek, sizleri en yakın zamanda kahvaltıya bekliyor :)

Adres: 10016. Sk. No:2, 35620 Atatürk Osb/Çiğli/İzmir, Türkiye

Kısık Ateş
Kısık AteşModerator

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Tarihi Kemeraltı Börekçisi - İzmir
İzmir - Konak

Tarihi Kemeraltı Börekçisi - İzmir

06 Mart 2019

Bir asırlık tecrübe !

Börekçi Tevfik - Antalya
Antalya - Muratpaşa

Börekçi Tevfik - Antalya

11 Nisan 2019

Dede'den toruna gelen bu iş umarım hiç bitmez!