add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upbookmark-filledbookmarkcameracancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcoffeecomment-question-outlinecomment-write-outlinecookiedownloadediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-ateslinkloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpictureplacesquestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartrashtwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
İzmir Çiğli

Kaptan Börek - İzmir

Kahvaltıya bekleniyorsunuz!

Kaptan Börek - İzmir
Paylaş

1953 yılında Kemeraltı'nda börekçi olarak başladığı lezzet yolculuğu bugün 4.kuşak olarak devam ediyor. Aile aslen Rize Çamlıhemşinli olup dede Ali Kaptan'ın tecrübeleri ile İzmir'de kahvaltı sofralarınızın kaptanı haline gelmiştir.

Böreklerinin sırrı, ustalarının maharetli elleri ve malzeme kalitesinden ödün vermemeleri ve uzun yıllardır aynı işi yapan en iyi ustalarla çalışıyor olması.

Kıymalı, peynirli, ıspanaklı ve patatesli serpme börek çeşitlerine yer verilen bu dükkânda seçim yapmak gerçekten çok zor. Bizim favorimizi soracak olursanız kıymalı börek ve paçanga böreği arasında hala bir karar verebilmiş değiliz :) 

Kaptan böreğin bir diğer özelliği, diğer kahvaltı mekanları gibi sadece hafta sonluk bir kahvaltı yeri olmaması. AOSB'de yer alan dükkan ve aynı zamanda imalathane noktası olan bu yerde haftanın her günü saat 06:30 itibari ile taze çayınız eşliğinde fırından yeni çıkmış böreğinizi afiyetle yiyebilirsiniz.

Kaptan Börek, sizleri en yakın zamanda kahvaltıya bekliyor :)

Adres: 10016. Sk. No:2, 35620 Atatürk Osb/Çiğli/İzmir, Türkiye

Kısık Ateş
Kısık AteşModeratör

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
0 / 1000

Benzer Lezzet Durakları

Rüştü’nün Fırını - Trabzon
Trabzon - Trabzon Merkez

Rüştü’nün Fırını - Trabzon

08 Mart 2018

Görüntüsünden önce yapım aşaması insanı acıktırıyor.

Şeref Dondurma - Tekirdağ
Tekirdağ - Malkara

Şeref Dondurma - Tekirdağ

29 Ağustos 2018

Şeref Dondurma tüm Trakya’nın ismini haykırdığı bir dükkan.

Öz İkizler - Gaziantep
Gaziantep - Şahinbey

Öz İkizler - Gaziantep

25 Eylül 2018

Tarihi kökleri 10. yüzyıla uzanan yassı kadayıfa eski Arapça kaynaklarda rastlanır.