Kısık Ateş
Şef Usulü

Pasta Alla Norma Nasıl Yapılır?

Basit malzemelerin muhteşem sonuçlar verebileceğinin bir kanıtı olan Pasta Alla Norma tarifi nasıl yapılır? Pasta Alla Norma yapmanın püf noktaları nelerdir?

Pasta Alla Norma Nasıl Yapılır?
Paylaş
  • 11B
  • 31
  • Kaydet

Adını, 19. yüzyıl ünlü İtalyan besteci Vincenzo Bellini’nin eserinden alan Pasta alla Norma, basit malzemelerin muhteşem sonuçlar verebileceğinin bir kanıtıdır. Bu klasik İtalyan yemeği, en popüler yaz yemeklerinin başında gelir çünkü mevsimin en güzel patlıcanları ve domatesleriyle hazırlanır.

Aslen Sicilya'nın doğu kıyısındaki bir şehir olan Catania (Katanya)'dan olan Pasta alla Norma, sızma zeytinyağında kızarmış tam kıvamında patlıcan, mevsiminde domates sos, sarımsak, bir tutam tuzlu ricotta peyniri ve taze fesleğen ilavesiyle taçlandırılan enfes bir makarna tarifidir.

Sicilya’nın en popüler yaz yemeklerinden olan Pasta alla Norma’yı dilediğiniz tip makarna çeşidiyle kolaylıkla hazırlayabilirsiniz fakat yemeğin ayarını tutturmak için belli başlı püf noktalarını da atlamamalısınız.

Gelelim Pasta alla Norma’nın nasıl yapıldığına… Şimdi hiç vakit kaybetmeden Pasta alla Norma’nın orijinal tarifine ve bu nefis makarnayı yaparken dikkat edilmesi gerekenlere aşağıdaki videomuzdan ulaşabilirsiniz.

Kısık Ateş
Kısık Ateş
Moderatör

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Benzer Şef Usulü Pratik Bilgiler

Erkan Kıyıcıoğlu
Erkan Kıyıcıoğlu
Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Öğretmeni
Yemek Pişirme Teknikleri - 101

Malzemeye saygı ve teknikte mükemmellik, yemek kalitesini en üst seviyelere taşır. Peki bu nasıl yapılır?

346B Görüntüleme
Oytun Dağlı
Oytun Dağlı
BTA Yiyecek&İçecek Hizmetleri - Chef
Et Marinasyonu

Et Marinasyonu

08 Nisan 2018

Etin marine edilmesi yani etin yumuşatılması kültürler arası farklı uygulanan bir et hazırlama yöntemidir. Daha fazlası için tıklayın!

28B Görüntüleme
Oytun Dağlı
Oytun Dağlı
BTA Yiyecek&İçecek Hizmetleri - Chef
Yemek Menünüzü En İyi Şekilde Nasıl Hazırlarsınız?

Bir menü hazırlamanın ince detayları!

22B Görüntüleme