add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upbookmark-filledbookmarkcameracancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcoffeecomment-question-outlinecomment-write-outlinecookiedownloadediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-ateslinkloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpictureplacesquestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartrashtwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
İzmir Foça

Badem Kahvaltı Evi - İzmir

Kendinizi aileden biri gibi hissedeceksiniz.

Badem Kahvaltı Evi - İzmir
Paylaş

Son yıllarda Yeni Foça Kozbeyli Köyü'ne gösterilen ilgi ve yoğunluktan dolayı birçok işletme köy kahvaltısı üzerine faaliyet göstermeye başladı ve bu durum aralarından hangisinin daha iyi olduğu tartışma konusunu beraberinde getirdi.

En iyisi hangisi sorusu akılları karıştırırken bunu seve seve deneyimlemekte bize düştü :) Açıkçası neredeyse tüm kahvaltı noktalarının iyi olduğu Kozbeyli köyünde, Badem kahvaltı salonu belki bir tık daha diğerlerinden farklı olabilmeyi hak ediyor.

Çok daha havadar bir konuma sahip olan bu aile işletmesinde her şey ama her şey tamamen doğal ürünlerden yapılıyor. Reçel, bal, kaymak, tereyağı, zeytin, peynir, tartı (süt kaymağının kavrulmasıyla ortaya çıkan muhteşem bir lezzet) daha neler neler...

Lezzetinin dışında en önemli özelliği, servisin aksamadan gayet hızlı ve titiz oluşu herkes gibi bizleri de mutlu etti. Çoğu insanın arayacağı özelliklerden biri de bu olsa gerek. Sımsıcak bir aile işletmesinde canla başla çalışan bireylerin o yoğunlukta bile ilgi alakaları hiç eksik olmuyor.

Balkon kısmında otururken, deniz ve köy manzarası eşliğinde serpme kahvaltı keyfinin alasını yaşamak için bizce hiç tereddüt etmeyin. Tabii aç olarak gitmenizi ve o güzel kahvaltının hakkını vermenizi öneriyoruz. 

Buranın spesiyalleri arasında olan ve kahvaltı sofrasına damgasını vuran fincan böreği, kasap sucuklu yumurta ve meşhur yumurtalı tartısını çok beğeneceksiniz!

Unutulmaz bir hafta sonunun en güzel başlangıcı iyi bir kahvaltıdan geçer. Keyifli dakikalar geçirmeniz dileğiyle, şimdiden afiyet olsun. 

Adres: Kozbeyli, Küme Evler no:333, 35680 Foça/İzmir

 

Kısık Ateş
Kısık AteşModeratör

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
0 / 1000

Benzer Lezzet Durakları

Ömür Pastanesi - Kırklareli
Kırklareli - Lüleburgaz

Ömür Pastanesi - Kırklareli

02 Ekim 2018

70 yıllık bir Anadolu efsanesi.

Gürkaşlar Süt Ürünleri - Kırklareli
Kırklareli - Kırklareli Merkez

Gürkaşlar Süt Ürünleri - Kırklareli

10 Ekim 2018

Türkiye’nin en iyi peynirlerinden biri bu dükkanda. Sadece bu peyniri tatmak için bile Kırklareli’ne gelinir.

Savon Otel - Hatay
Hatay - Antakya

Savon Otel - Hatay

21 Ocak 2019

Tarihi değeri yüksek olan bir tesis.