add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcomment-question-outlinecomment-write-outlinecookieediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpicturequestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
Kırklareli Kırklareli Merkez

Gürkaşlar Süt Ürünleri - Kırklareli

Türkiye’nin en iyi peynirlerinden biri bu dükkanda. Sadece bu peyniri tatmak için bile Kırklareli’ne gelinir.

Gürkaşlar Süt Ürünleri - Kırklareli
Paylaş

Türkiye’nin en iyi peynirlerinden biri bu dükkanda. Sadece bu peyniri tatmak için bile Kırklareli’ne gelinir. 4 yıllık bekletilmiş Kırklareli peyniri, enfes bir koyun yoğurdu ve siyah zeytin ile öğle yemeği öncesi ikinci kahvaltımızı yapıyoruz.

Türkiye’nin her yerine bir telefonla gönderdiği peynirlerini mutlaka ama mutlaka tatmanız gerek. Türk gastronomi dünyasının en kıymetli ürünlerinden biri.

Adres : Şükrü Naili Cd. No:16, Karacaibrahim Mahallesi Kasaplar Arası Civarı / Kırklareli

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Rüştü'nün Fırını - Trabzon
Trabzon - Trabzon Merkez

Rüştü'nün Fırını - Trabzon

08 Mart 2018

Rüştü’nün Fırını, 1920’den beri bir çok savaşlara tanıklık etmiş hatta karneyle satışların bile yapıldığı hala günümüzde var olan eşsiz yerlerden biridir.

Fasulyeli - Bursa
Bursa - Nilüfer

Fasulyeli - Bursa

11 Mart 2018

FA2012 Kasım ayından beri var olan, sadece sekiz masayla başlayıp şuan doksan masaya ulaşan bir esnaf lokantasıdır.

Urlalı Hasan Usta - İzmir
İzmir - Konak

Urlalı Hasan Usta - İzmir

10 Nisan 2018

Öğle saatlerinde burnunuza güzel yemek kokuları geliyorsa, gördüğünüz yer mütevazı bir yerse, içindeki ustalar büyük bir özenle yemeklerini yapıyorsa bir de üstüne burada şık giyimli iş insanını görüyorsanız bilin ki iyi bir esnaf lokantasındasınız.