add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcomment-question-outlinecomment-write-outlinecookieediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpicturequote-leftquote-rightrecipereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
Kayseri Melikgazi

Bağdat Pöç Tandır-Kayseri

Yemekte en sevdiğim stil; en basitten en inanılmaz lezzeti çıkarmak... Burası da tam öyle. Özellikle çorba diye getirdikleri haşlanmış pöçün suyu için ölmeden evvel mutlaka için diye not düşeyim.

Bağdat Pöç Tandır-Kayseri
Paylaş

Yemekte en sevdiğim stil en basitten en inanılmaz lezzeti çıkarmak

Yine Kayserililerin çok gittiği yerler arasında. Aslı Irak’tan gelen yemeğin lezzetini anlatmak mümkün değil. 17 saat taş fırında pişen pöç, suyu ile yapılan pilavla beraber servis ediliyor. Bu kadar basit lakin bence en zoru da bu.Yemekte en sevdiğim stil en basitten en inanılmaz lezzeti çıkarmak. Burası da tam öyle. Özellikle çorba diye getirdikleri haşlanmış pöçün suyu için ölmeden evvel mutlaka için diye not düşeyim.

Adres: Kiçikapı Mah., Vatan cad. 34/B, Melikgazi/Kayseri

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah

Yorumlar

Bu lezzet durağı için henüz yorum bulunmamaktadır.

Benzer Lezzet Avcıları

Kalkanoğlu Pilavcısı-Trabzon
Trabzon - Ortahisar

Kalkanoğlu Pilavcısı-Trabzon

22 Şubat 2018

Trabzon yeşilliğiyle, içinde yaşamış olduğu esprili ve kıvrak zekalı insanıyla kendine hayran bırakan şehirlerimizden biridir.

Rüştü'nün Fırını-Trabzon
Trabzon - Trabzon Merkez

Rüştü'nün Fırını-Trabzon

08 Mart 2018

Rüştü’nün Fırını, 1920’den beri bir çok savaşlara tanıklık etmiş hatta karneyle satışların bile yapıldığı hala günümüzde var olan eşsiz yerlerden biridir.

Fasulyeli-Bursa
Bursa - Nilüfer

Fasulyeli-Bursa

11 Mart 2018

FA2012 Kasım ayından beri var olan, sadece sekiz masayla başlayıp şuan doksan masaya ulaşan bir esnaf lokantasıdır.