add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upbookmark-filledbookmarkcameracancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcoffeecomment-question-outlinecomment-write-outlinecookiedownloadediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-ateslinkloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpictureplacesquestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartrashtwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
İzmir Urla

Baristocrat 3rd Wave Cafe & Roastery - İzmir

Gerçek kahve içmek isteyenleri buraya alalım!

Baristocrat 3rd Wave Cafe & Roastery - İzmir
Paylaş

1954 yılından beri kahve makinesi üreticisi olan ailenin 3. kuşağı Nurettin Karakundakoğlu’nun aileyi dahil ettiği yeni işi; 3. nesil kahvecilik. 25 sene evvel dedesinin bizzat ürettiği kahve kavurma makinesinde kahvelerini kavuran aile şimdilik sadece İzmir'de ve Urla'da kahve sevenleri misafir ediyor. Pek kahveci olduğumu söyleyemem ama içtiğim filtre kahveden sonra sabah soluğu tekrar burada alıyorum.

Misafirlerinin damak zevkine göre 12 ayrı çekirdekten demlediği kahveleri kesinlikle benzersiz, aromatik ve kendine has.

Ben Urla'daki şubesine gittim. Fakat İzmir'de Eski Efes Oteli şimdi Swiss Otel karşısında ve Ege Perla'da da aynı tadı bulabilirsiniz.

Adres: Yeni Mahallesi, Necati Cumalı Cd. No: 37/A, 35430 Urla/İzmir

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
0 / 1000

Benzer Lezzet Durakları

Dibek Kahvesi - Kırklareli
Kırklareli - Kırklareli Merkez

Dibek Kahvesi - Kırklareli

11 Ekim 2018

Dibek Kahvesi sizi bekler. Hatta 142 yıldır sizi bekler...

Çerkez’in Kahvesi - Sivas
Sivas - Sivas Merkez

Çerkez’in Kahvesi - Sivas

23 Ocak 2019

100 yılı aşkın kahvehane.

Kazım Büfe - Adana
Adana - Seyhan

Kazım Büfe - Adana

25 Ocak 2019

Adana’ya yolu düşüp buraya uğramayan çok şey kaçırır.