add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcomment-question-outlinecomment-write-outlinecookieediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpicturequestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
İzmir Urla

Baristocrat 3rd Wave Cafe & Roastery - İzmir

Gerçek kahve içmek isteyenleri buraya alalım!

Baristocrat 3rd Wave Cafe & Roastery - İzmir
Paylaş

1954 yılından beri kahve makinesi üreticisi olan ailenin 3. kuşağı Nurettin Karakundakoğlu’nun aileyi dahil ettiği yeni işi; 3. nesil kahvecilik. 25 sene evvel dedesinin bizzat ürettiği kahve kavurma makinesinde kahvelerini kavuran aile şimdilik sadece İzmir'de ve Urla'da kahve sevenleri misafir ediyor. Pek kahveci olduğumu söyleyemem ama içtiğim filtre kahveden sonra sabah soluğu tekrar burada alıyorum.

Misafirlerinin damak zevkine göre 12 ayrı çekirdekten demlediği kahveleri kesinlikle benzersiz, aromatik ve kendine has.

Ben Urla'daki şubesine gittim. Fakat İzmir'de Eski Efes Oteli şimdi Swiss Otel karşısında ve Ege Perla'da da aynı tadı bulabilirsiniz.

Adres: Yeni Mahallesi, Necati Cumalı Cd. No: 37/A, 35430 Urla/İzmir

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Rüştü'nün Fırını - Trabzon
Trabzon - Trabzon Merkez

Rüştü'nün Fırını - Trabzon

08 Mart 2018

Rüştü’nün Fırını, 1920’den beri bir çok savaşlara tanıklık etmiş hatta karneyle satışların bile yapıldığı hala günümüzde var olan eşsiz yerlerden biridir.

Fasulyeli - Bursa
Bursa - Nilüfer

Fasulyeli - Bursa

11 Mart 2018

FA2012 Kasım ayından beri var olan, sadece sekiz masayla başlayıp şuan doksan masaya ulaşan bir esnaf lokantasıdır.

Urlalı Hasan Usta - İzmir
İzmir - Konak

Urlalı Hasan Usta - İzmir

10 Nisan 2018

Öğle saatlerinde burnunuza güzel yemek kokuları geliyorsa, gördüğünüz yer mütevazı bir yerse, içindeki ustalar büyük bir özenle yemeklerini yapıyorsa bir de üstüne burada şık giyimli iş insanını görüyorsanız bilin ki iyi bir esnaf lokantasındasınız.