add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcomment-question-outlinecomment-write-outlinecookieediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpicturequestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
Kırklareli Kırklareli Merkez

Dibek Kahvesi - Kırklareli

Dibek Kahvesi sizi bekler. Hatta 142 yıldır sizi bekler... Ağaların, paşaların, mebusların, başkanların yaklaşık iki asırdır içtiği bu kahveyi Kırklareli tarihinde bir parça olmak için mutlaka içmek gerekir.

Dibek Kahvesi - Kırklareli
Paylaş

Dibek Kahvesi sizi bekler. Hatta 142 yıldır sizi bekler...

Helvacıdan çıkıp ikinci sağdan içeri girdiniz mi, elli metre ileride sağda Dibek Kahvesi sizi bekler. Hatta 142 yıldır sizi bekler... Kara fırında odun ateşinde kavrulan çekirdek kahve, taş dibek içerisinde demir tokmakla dövülerek toz haline getirilir.

Ağaların, paşaların, mebusların, başkanların yaklaşık iki asırdır içtiği bu kahveyi Kırklareli tarihinde bir parça olmak için mutlaka içmek gerekir. Şimdiden afiyetler dilerim.

Adres: Yayla Mahallesi, Yayla Cd. No:12, 39000 Kırklareli Merkez/Kırklareli

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah

Yorumlar (2)

Evren Karşıt
25.12.2018

Çok teşekkürler!

Evren Karşıt
25.12.2018

yeni tarifleri bekliyoruz

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Kalkanoğlu Pilavcısı - Trabzon
Trabzon - Ortahisar

Kalkanoğlu Pilavcısı - Trabzon

22 Şubat 2018

Trabzon yeşilliğiyle, içinde yaşamış olduğu esprili ve kıvrak zekalı insanıyla kendine hayran bırakan şehirlerimizden biridir.

Rüştü'nün Fırını - Trabzon
Trabzon - Trabzon Merkez

Rüştü'nün Fırını - Trabzon

08 Mart 2018

Rüştü’nün Fırını, 1920’den beri bir çok savaşlara tanıklık etmiş hatta karneyle satışların bile yapıldığı hala günümüzde var olan eşsiz yerlerden biridir.

Fasulyeli - Bursa
Bursa - Nilüfer

Fasulyeli - Bursa

11 Mart 2018

FA2012 Kasım ayından beri var olan, sadece sekiz masayla başlayıp şuan doksan masaya ulaşan bir esnaf lokantasıdır.