add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upbookmark-filledbookmarkcameracancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcoffeecomment-question-outlinecomment-write-outlinecookiedownloadediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-ateslinkloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpictureplacesquestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartrashtwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
Kırklareli Kırklareli Merkez

Dibek Kahvesi - Kırklareli

Dibek Kahvesi sizi bekler. Hatta 142 yıldır sizi bekler...

Dibek Kahvesi - Kırklareli
Paylaş

Helvacıdan çıkıp ikinci sağdan içeri girdiniz mi, elli metre ileride sağda Dibek Kahvesi sizi bekler. Hatta 142 yıldır sizi bekler... Kara fırında odun ateşinde kavrulan çekirdek kahve, taş dibek içerisinde demir tokmakla dövülerek toz haline getirilir.

Ağaların, paşaların, mebusların, başkanların yaklaşık iki asırdır içtiği bu kahveyi Kırklareli tarihinde bir parça olmak için mutlaka içmek gerekir. Şimdiden afiyetler dilerim.

Adres: Yayla Mahallesi, Yayla Cd. No:12, 39000 Kırklareli Merkez/Kırklareli

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah

Yorumlar (3)

Evren Karşıt
25.12.2018

Çok teşekkürler!

Evren Karşıt
25.12.2018

yeni tarifleri bekliyoruz

Kısık Ateş
24.06.2019

Sizler için eşsiz lezzet noktaları, tarifler ve daha birçok içerik yayınlamaya devam ediyoruz. Bizi takip etmeye devam et :)

Ömür Akkor
Yorum Yaz
0 / 1000

Benzer Lezzet Durakları

Baristocrat 3rd Wave Cafe & Roastery - İzmir

Gerçek kahve içmek isteyenleri buraya alalım!

Çerkez’in Kahvesi - Sivas
Sivas - Sivas Merkez

Çerkez’in Kahvesi - Sivas

23 Ocak 2019

100 yılı aşkın kahvehane.

Kazım Büfe - Adana
Adana - Seyhan

Kazım Büfe - Adana

25 Ocak 2019

Adana’ya yolu düşüp buraya uğramayan çok şey kaçırır.