add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcomment-question-outlinecomment-write-outlinecookieediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpicturequestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
Ankara Çankaya

Dayı'nın Yeri - Ankara

Ankara'da canınız ne zaman ciğer, kebap çekse aklınıza ilk burası gelsin.

Dayı'nın Yeri - Ankara
Paylaş

Bence onun başarısı sadece kebaplarının iyi olması değil, kebapların yanında verdiği yeşillik ve pişmiş sebzelerin neredeyse Adana kebapçı sofralarını geçmiş olması.

Bir diğer önemli özelliği ise sahibi Şahin ustanın masalarda pişmiş sarımsak soyması, ciğer dürüm yapması yani müşterilerine elleri ile bakması. Tek tek sıra ile gelen kebaplar haliyle hem daha lezzetli hem daha sulu hem de sıcak olarak güzelce servis ediliyor.

Adres: Aşağı Öveçler Mahallesi, 1333. Sk. No:8, 06460 Çankaya/Ankara

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Bağdat Pöç Tandır - Kayseri
Kayseri - Melikgazi

Bağdat Pöç Tandır - Kayseri

10 Ekim 2018

Yemekte en sevdiğim stil; en basitten en inanılmaz lezzeti çıkarmak... Burası da tam öyle. Özellikle çorba diye getirdikleri haşlanmış pöçün suyu için ölmeden evvel mutlaka için diye not düşeyim.

Kardeşler İşkembe Salonu - Yalova
Yalova - Yalova Merkez

Kardeşler İşkembe Salonu - Yalova

18 Ocak 2019

Sakatat yemeği sevenler için nokta atışı bir yer.

Arkadaşlar Ciğer ve Kebap Salonu - Tarsus

Mersin efsanelerinden biri 'Arkadaşlar'