add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upbookmark-filledbookmarkcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcoffeecomment-question-outlinecomment-write-outlinecookieediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpicturequestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
İstanbul Ataşehir

Fauna - İstanbul

Kara tahtada İtalyan harikaları.

Fauna - İstanbul
Paylaş

Evet tam da kara tahtaya yazılmış bir menü ile misafirleriyle buluşan Fauna’dan bahsediyorum. Kendisi, Ataşehir’in ara sokaklarından birine konumlanmış efsane bir İtalyan restaurantı. Gösterişi ambiyansında veya dekorunda kullanmak yerine tabaklarındaki lezzette kullanmayı tercih ediyor. Günümüzde bir çok restaurantın gözardı ettiği en temel öğeyi baştacı yapmış bir şef İbrahim Tuna.

Başlangıç menüsünde mozarella, burratta, parmesanlı ızgara kuşkonmaz ve ricottalı bahar salatası mevcut. Benim tercihim burratadan yana oldu ve kesinlikle yanıltmadı!

Mutfağında deniz ürünleri ve pizzaya yer verilmiyor bunun sebebi, yapabileceğinin en iyisini yapmak. Şöyle ki, menüsünde yer alan incikli makarna için güzel incik bulamazsa ona o gün menüsünde yer vermiyor ve yiyemiyorsunuz. Makarnalar bittiğinde ise kapıya yazısı asılarak haberdar ediliyorsunuz çünkü hepsi tazecik el yapımı dolayısıyla bitmemesi de mümkün değil!

Bu nedenle ana yemek seçimim porçini mantarlı makarnadan yana oldu.

Makarnanın pişme derecesi, krema olmadan makarnanın kendi nişastası ve parmesanla bağlanmış olmasının verdiği lezzeti, al dante oluşu ve tam İtalyan tarzının gerektirdiği gibi oluşu beni mest etti. Diğer bir aklınızı kaçırmanıza sebep olacak makarna önerisi ise kuzu incikli kemik sulu makarna. Mutlaka yemelisiniz!!

Şunu söylemeliyim ki İbrahim Tuna, restaurantında hiçbir paketli ürüne yer vermiyor. Her tabağı kendi elleriyle hazırlayıp masanıza kadar servis ettiği için beklemeniz olası. Hemen yemek ve gitmek gibi bir düşünceniz varsa gitmeyin derim çünkü bu emeğe yazık edersiniz. Kısıtlı olmadığınız bir zamanda gidip her zerresine kadar o lezzeti deneyimleyin derim.

Tatlı bir son yapmak isterseniz maylobi adında mousse/muhallebi formunda tatlısı (vanilyalı ve çikolatalı olarak iki ceşit) mevcut. Fiyatlara ise kara tahtadan ulaşabilirsiniz :) Afiyet olsun.

Adres: Küçükbakkalköy Mahallesi, Işıklar Cd. 9/B, 34750 Ataşehir/İstanbul

 

Gülçin Kaya
Gülçin KayaYaşar Birleşik Pazarlama-Ürün Demo Şefi

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Töngül Pide Fırını - İzmir
İzmir - Ödemiş

Töngül Pide Fırını - İzmir

06 Haziran 2018

İzmir Ödemiş'te tarihi bir lezzet...Pide denince akla Karadeniz pideleri gelir... Fakat Ege Bölgesi'nin de bu alanda çok başarılı temsilcileri vardır. Ödemiş’in meşhur tarihi Tongül Pide Fırını da bu değerli lezzet duraklarından biridir.

Pelit Park Pide - Ordu
Ordu - Ünye

Pelit Park Pide - Ordu

10 Eylül 2018

Enfes Ünye manzarası ve enfes Karadeniz pideleri için en doğru adres...

Kısmet Pide Salonu - Aydın
Aydın - Nazilli

Kısmet Pide Salonu - Aydın

25 Ocak 2019

Nazilli denilince akla gelen ilk yer.