add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcomment-question-outlinecomment-write-outlinecookieediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpicturequestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
Kayseri Melikgazi

Kebapçı Şakir - Kayseri

4 kuşağın devraldığı bir lokanta.

Kebapçı Şakir - Kayseri
Paylaş

Kebapçı Şakir 1926 yılından beri sac kebabı yapıyor. 4. kuşağın devraldığı lokantaya yakın dostum Sedat Kantarcı ile beraber gidiyoruz. O da “dedem de burada yedi, babam da, ben de” diyerek durumu kısaca özetliyor.

Sac üzerinde pişen bol yağlı kuzu, domates ve acı yeşil biberle gerçekten süper bir öğün geçiriyoruz. Sac kebabı sonrası gelen tahinli kadayıf da bizi bizden alıyor.

Adres: Cumhuriyet Mahallesi, Tennuri Cd. No:7/D, 38040 Melikgazi/Kayseri

 

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Bağdat Pöç Tandır - Kayseri
Kayseri - Melikgazi

Bağdat Pöç Tandır - Kayseri

10 Ekim 2018

Yemekte en sevdiğim stil; en basitten en inanılmaz lezzeti çıkarmak... Burası da tam öyle. Özellikle çorba diye getirdikleri haşlanmış pöçün suyu için ölmeden evvel mutlaka için diye not düşeyim.

Kardeşler İşkembe Salonu - Yalova
Yalova - Yalova Merkez

Kardeşler İşkembe Salonu - Yalova

18 Ocak 2019

Sakatat yemeği sevenler için nokta atışı bir yer.

Arkadaşlar Ciğer ve Kebap Salonu - Tarsus

Mersin efsanelerinden biri 'Arkadaşlar'