add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upbookmark-filledbookmarkcameracancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcoffeecomment-question-outlinecomment-write-outlinecookiedownloadediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-ateslinkloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpictureplacesquestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartrashtwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
İzmir Bornova

Kokoreçci Asım Usta - İzmir

İşte gerçek kokorecin tam adresi!

Kokoreçci Asım Usta - İzmir
Paylaş

En güzel kokoreç nerede yenir sorusunun cevabı tam olarak bu adreste saklı...

1960 yılında, 3 tekerlekli küçük bir arabayla bu işe başlayan Asım Usta, o günden bugüne lezzetine lezzet katarak kendisini geliştirmiş biri. Bunun sebebi, küçük yaşlarda mezbahalarda çalıştığı için en güzel malzemeyi nereden bulacağını çok iyi bilmesi. 

İzmir'in Çamdibi semtindeki Burak Reis caddesinde bulunan 2 şubede de hizmet veren Asım Usta, günlük ortalama 20 şiş satıyor. Buradan da anlaşılacağı üzere müthiş rağbet gören bu dükkanlar özellikle öğle saatlerinde tıklım tıklım. Biraz bekleme durumunuz olabilir ama pes etmeyin, o lezzete ulaştığınız an beklediğinize değer olduğunu anlayacaksınız :)

İstanbul ve diğer illerde oturanların kokoreç diye yedikleri bir tarafa, Asım Usta'nın kokoreci bir tarafa. 

Kesinlikle günlük sarılan, kuzu bağırsağı ve bumbardan olan bu muhteşem yiyecek Asım Usta ile Nirvana seviyesine ulaşmış durumda.

Özellikle de atomunu denemenizi tavsiye ederim. Atomun içeriğinde kokorecin yanı sıra uykulukta var. Sakatat severler bunun farkını hemen anlayacaktır.

İzmir'in belki de Türkiye'nin en meşhuru ve en lezzetlisi olduğundan hiç şüpheniz olmasın... Bence sizlerde hiç vakit kaybetmeden bu tadı deneyimleyin. 

Şimdiden afiyetler olsun. :)

Adres: Rafet Paşa Mahallesi, Burak Reis Cd. No:226A, 35500 Bornova/İzmir

Oytun Dağlı
Oytun DağlıYaşar Birleşik Pazarlama - Ürün Geliştirme Demo Şefi

Yorumlar (1)

Ferda Öner
27.03.2019

İzmir de kokoreç bir başkadır. Eskiden Ankara da da çok güzel sokak kokorecleri vardı. Ama şimdi bakıyorum kokoreci tahra üstünde vicigini çıkarıyorlar veya domates biber ile cıvıtıyorlar. Kokoreç dediğin ekmek içine konur ve orada kesilir. İsteğe göre baharat ve afiyetle yenir.

Oytun Dağlı
Yorum Yaz
0 / 1000

Benzer Lezzet Durakları

Ciğerci İlhan Kazım Usta - Edirne
Edirne - Edirne Merkez

Ciğerci İlhan Kazım Usta - Edirne

09 Ekim 2018

Edirne’nin ciğeri pek meşhur, namı ülkenin her tarafında...

Kardeşler İşkembe Salonu - Yalova
Yalova - Yalova Merkez

Kardeşler İşkembe Salonu - Yalova

18 Ocak 2019

Sakatat yemeği sevenler için nokta atışı bir yer.

Hisar Söğüş - İzmir
İzmir - Konak

Hisar Söğüş - İzmir

21 Ocak 2019

Sakatat severlere tavsiye niteliğinde.