add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcomment-question-outlinecomment-write-outlinecookieediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpicturequestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
İzmir Çeşme

Kumrucu Hüseyin - İzmir

Çeşme’ye geldiniz, peki kumru yemeden olur mu? Tabi ki olmaz!

Kumrucu Hüseyin - İzmir
Paylaş

Çeşme’ye geldiniz, peki kumru yemeden olur mu? Tabi ki olmaz! Bir de bunu en iyi yapan tarafından yediniz mi, yemelere doyamazsınız. 1966’dan beri Kumrucu Hüseyin bize bu harika lezzeti sunuyor.

İzmir denilince akla ilk gelenler arasında olan kumru adını, ününü bilmeyen yoktur. Hele ki bir kere uğrayıp yiyen bu tadı hiç unutamazlar. Sonra da bu harika tadı her yerde aramaya başlarlar. Kumrunun bir çok özelliği de var. Kumru, üstü susamlı, esmer, küçük klasik bir ekmektir. Nohut mayasından yapıldıktan bir gün bekletilip öyle üretilir. Ekmeğine hoş tadı veren ise içine konulan pekmezden gelir. Odun ateşinde de bitmiş olması iyice lezzetine lezzet katmaktadır.


Burası daha çok kömür ızgarasında sucuklunun, kaşar peynirlinin, domateslinin ve salamlının yanı sıra yengen ile meşhurdur. Bir de sayas dedikleri peyni var ki yerken o lezzeti insan mutlaka istiyor. İstanbulluların üçgen peynir dediği ama İzmirlilerin sayasıdır o.


Karnınız acıktı, canınız gecenin bir vakti kumru mu çekti? Gidin Kumrucu Hüseyin’e yiyin, çünkü burası günün 24 saati sizin için kumru yapmaya devam ediyor. Çeşme Ilıca’ya sadece bu kumru için bile gidilebilir, düşünün ki öyle bir lezzeti var. Sizde İzmirlilerin bu meşhur kumrusunu yemek isterseniz Kumrucu Hüseyin’de yemenizi tavsiye ederiz, pişman olmayacaksınız :)

ADRES: Ilıca Mahallesi, 5065. Sk., 35940 Çeşme/İzmir

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Rüştü'nün Fırını - Trabzon
Trabzon - Trabzon Merkez

Rüştü'nün Fırını - Trabzon

08 Mart 2018

Rüştü’nün Fırını, 1920’den beri bir çok savaşlara tanıklık etmiş hatta karneyle satışların bile yapıldığı hala günümüzde var olan eşsiz yerlerden biridir.

Fasulyeli - Bursa
Bursa - Nilüfer

Fasulyeli - Bursa

11 Mart 2018

FA2012 Kasım ayından beri var olan, sadece sekiz masayla başlayıp şuan doksan masaya ulaşan bir esnaf lokantasıdır.

Urlalı Hasan Usta - İzmir
İzmir - Konak

Urlalı Hasan Usta - İzmir

10 Nisan 2018

Öğle saatlerinde burnunuza güzel yemek kokuları geliyorsa, gördüğünüz yer mütevazı bir yerse, içindeki ustalar büyük bir özenle yemeklerini yapıyorsa bir de üstüne burada şık giyimli iş insanını görüyorsanız bilin ki iyi bir esnaf lokantasındasınız.