Kısık Ateş
İzmir Çeşme

Kumrucu Hüseyin - İzmir

Çeşme’ye geldiniz, peki kumru yemeden olur mu?

Kumrucu Hüseyin - İzmir
Paylaş
  • 10B
  • 18
  • Kaydet

Çeşme’ye geldiniz, peki kumru yemeden olur mu? Tabi ki olmaz! Bir de bunu en iyi yapan tarafından yediniz mi, yemelere doyamazsınız. 1966’dan beri Kumrucu Hüseyin bize bu harika lezzeti sunuyor.

İzmir denilince akla ilk gelenler arasında olan kumru adını, ününü bilmeyen yoktur. Hele ki bir kere uğrayıp yiyen bu tadı hiç unutamazlar. Sonra da bu harika tadı her yerde aramaya başlarlar. Kumrunun birçok özelliği de var.

Kumru, üstü susamlı, esmer, küçük klasik bir ekmektir. Nohut mayasından yapıldıktan bir gün bekletilip öyle üretilir. Ekmeğine hoş tadı veren ise içine konulan pekmezden gelir. Odun ateşinde de bitmiş olması iyice lezzetine lezzet katmaktadır.

Burası daha çok kömür ızgarasında sucuklunun, kaşar peynirlinin, domateslinin ve salamlının yanı sıra yengen ile meşhurdur. Bir de sayas dedikleri peynir var ki yerken o lezzeti insan mutlaka istiyor. İstanbulluların üçgen peynir dediği ama İzmirlilerin sayasıdır o.

Karnınız acıktı, canınız gecenin bir vakti kumru mu çekti? Gidin Kumrucu Hüseyin’e yiyin, çünkü burası günün 24 saati sizin için kumru yapmaya devam ediyor. Çeşme Ilıca’ya sadece bu kumru için bile gidilebilir, düşünün ki öyle bir lezzeti var. Sizde İzmirlilerin bu meşhur kumrusunu yemek isterseniz Kumrucu Hüseyin’de yemenizi tavsiye ederiz, pişman olmayacaksınız :)

Adres: Ilıca, 5074. Sk., 35940 Çeşme/İzmir

Aç Gezenler
Aç Gezenler
AG Creative

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Benzer Lezzet Durakları

Çağdaş Büfe - İzmir
İzmir - Karşıyaka

Çağdaş Büfe - İzmir

18 Ocak 2019

İzmir’de yaşayıp da bilmeyen, yemeyen yoktur!

12B Görüntüleme
Kardeşler Büfe - İzmir
İzmir - Konak

Kardeşler Büfe - İzmir

25 Ocak 2019

O bir İzmir efsanesi.

10B Görüntüleme
Kahraman Tost - Ordu
Ordu - Ordu Merkez

Kahraman Tost - Ordu

28 Ocak 2019

Herkes ‘’mutlaka ama mutlaka uğrayıp ezme sucuklu Ordu tostu yemeli, yanında da Ordu gazozu içmeli’’

11B Görüntüleme