Kısık Ateş
İstanbul Beyoğlu

Neolokal - İstanbul

Mesleğin bütün inceliklerine ve bilgisine sahip bir ekip ve Anadolu'nun her yöresinden eşsiz tatları sizlere sunan, Türk mutfağının yeni yüzü ‘NEOLOKAL’.

Neolokal - İstanbul
Paylaş
  • 15B
  • 22
  • Kaydet

Restoranın bulunduğu tarihi binanın dokusu, mimarisi, atmosferi, tasarımı ve özellikle de yemeklerinden etkilenmemek elde değil. Dört dörtlük bir ziyafete hazır olun!

Gerçek bir fine-dining restoran olan Neolokal'in arkasında tabii ki başarılı bir şef ve ekibi var... Masanıza oturur oturmaz sizleri çok ince düşünülmüş bir mektup karşılıyor.

Maksut Aşkar imzası taşıyan her yemek sanki birer tablo. Şundan emininiz ki, gelen her tabağı uzun süre hayranlıkla inceleyecek, fotoğraflayacak ve yemeye öyle başlayacaksınız. Belki de yemeye kıyamayacaksınız 😊

Burası, beklentilerinizi daha da ileriye taşıyacak ve oldukça memnun ayrılacağınız sayılı mekanlardan bir tanesi olduğunu hatırlatmak isteriz. Kendisini ve ekibini tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz! 

Neolokal ekibi, dürüst yemeği toprak anadan ilham, geleneklerinden örnek alarak tasarlanıp misafirlerine sunmayı amaçladığı bir restoran. Bunu yaparken de geleneksel tarifleri ince ayrıntıları ile inceleyerek, tüketilmediği için yok olmaya yüz tutmuş ürünlerle harmanlıyor. Bu mottolarını o kadar iyi yansıtıyorlar ki deneyimlediğiniz de fikirlerimize ortak olacaksınız...

Öyle ki geçtiğimiz günlerde Neolokal, Michelin Guide 2023 İstanbul listesinde 1 yıldız alarak dünyanın en prestijli restoranları arasına girmiştir. Ayrıca hem müşteriler hem de meslektaşları için rol model ve ilham kaynağı olan; daha sürdürülebilir bir gastronomi anlayışına sahip restoranlara verilen Yeşil Michelin Yıldızı'nın ödülünü Neolokal Restoranı ile alan Maksut Aşkar, dünyada sayılı olan bu ödüle sahip olmuştur.

Bizleri bu güzel karşılamalarından ve güler yüzlü ağırlamalarından dolayı Kısık Ateş ekibi olarak başta Maksut Aşkar ve başarılı ekibine bir kez daha teşekkürlerimizi bir borç biliriz 😊

Adres: Arapcamii Mahı, Bankalar Cd. No:11, 34420, 34421 Beyoğlu/İstanbul

Kısık Ateş
Kısık Ateş
Moderatör

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Benzer Lezzet Durakları

İmren Hotel - Karabük
Karabük - Safranbolu

İmren Hotel - Karabük

02 Ekim 2018

Aslında Safranbolu’da nereye adım atsanız İmren...

10B Görüntüleme
Cercis Murat Konağı - Mardin
Mardin - Artuklu

Cercis Murat Konağı - Mardin

10 Ekim 2018

Restoranları, servisleri, yemekleri velhasıl her şeyleri çok özenli...

11B Görüntüleme
GastroAntep Fest’18 - Gaziantep
Gaziantep - Şehitkamil

GastroAntep Fest’18 - Gaziantep

01 Kasım 2018

Gaziantep, bu yıl ilk kez düzenlenen Uluslararası Gastronomi Festivali kapsamında 3 günde 250 bin ziyaretçi ağırladı.

11B Görüntüleme