add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcomment-question-outlinecomment-write-outlinecookieediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpicturequestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
Gaziantep Şahinbey

Tarihi Elmacı Pazarı Güllüoğlu Baklava - Gaziantep

Bu işin üstadı !

Tarihi Elmacı Pazarı Güllüoğlu Baklava - Gaziantep
Paylaş

Hemen Bakırcılar Çarşısı’nın dibindeki bu pazar, Antep gastronomisinin mabedi sayılır. Tüm baharatlar, salçalar, ekşiler, kuruluklar, peynirler, zeytinler ve daha neler neler burada en yüksek kalitesinden bulunur. Her esnaftan gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsiniz.

Benim Elmacı Pazarı’ndaki favorilerim ise Saçı Beyaz’ın baharatları, buradaki Güllüoğlu’nun baklavaları ki dünyanın ilk baklava dükkanıdır ve Kıratlı’nın enfes küncülü helvaları. Baklava, baklava ve yine baklava..

Öyle kaymaklı, fındıklı, cevizli değil sadece Antep fıstıklı baklava. Diğerlerini sakın sormayın, yoktur Antep’te. Çatal da istemeyin, yerken bir hamlede değil, ısırarak iki hamlede yiyin ve baklavayı elinize alıp tersten ısırın ki içindeki tabana yayılan fıstığın ve sade yağın rayihası damağınıza yapışsın ve hayatı o anda durdurun! Sadece baklavası değil, kadayıfı, helvaları, dondurması, katmeri de eşsizdir ve yerken keşke hep burada kalsam dedirtir. Katmer sabah kahvaltısında yapılır, içinde bolca Antep fıstığı ve sahan kaymağı bulunur. Varın gerisini siz düşünün.

Adres: Karatarla Mah. Elmacı Pazarı No: 4/A Şahinbey - Gaziantep

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Balaban Dondurmacısı - Kırklareli
Kırklareli - Demirköy

Balaban Dondurmacısı - Kırklareli

23 Ocak 2019

Gününüzün son durağını taçlandırın!

Kadayıfçı Sıtkı - Diyarbakır
Diyarbakır - Kayapınar

Kadayıfçı Sıtkı - Diyarbakır

24 Ocak 2019

Diyarbakır'ın baş tacı Sıtkı Usta.

Petek Pastanesi - İskenderun
Hatay - İskenderun

Petek Pastanesi - İskenderun

24 Ocak 2019

Türkiye'de kimse ama kimse ellerine su dökemez !