add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upbookmark-filledbookmarkcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcoffeecomment-question-outlinecomment-write-outlinecookieediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpicturequestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
İzmir Konak

Tarihi Kemeraltı Börekçisi - İzmir

Bir asırlık tecrübe !

Tarihi Kemeraltı Börekçisi - İzmir
Paylaş

İzmir’in en önemli börekçilerinden olduğunu söylemek yanlış olmaz. Çünkü adından da anlaşılacağı üzere oldukça eskiye dayanan ve lezzetiyle hafızalara kazınan harika bir dükkan. Yıllardır çevredeki esnafın kahvaltı noktası olmayı haketmiş ve bu gelenek aynı hızıyla devam ediyor.

Sırf kahvaltı da bu böreklerden yiyebilmek için üşenmeden gelen insan sayısı oldukça fazla tabii masalarda yer bulabilmek neredeyse şans :) 

Güne mutlu başlamak için harika bir sebep! Bence siz de en yakın zamanda sabah kahvaltınızı, Tarihi Kemeraltı Börekçisi'nde yapın. Bir asırdır aynı kaliteyle ve kendinden ödün vermeden işlemiş bu dükkan, dilerim hep böyle güzel kalır.

Sımsıcak bir ortam olan bu yere gitmişken her çeşit böreğinden yemek isteyeceksiniz ve sonra hangisi daha güzeldi diye özellikle kalabalık bir grupla gittiyseniz tartışma konusunu başlatacaksınız :) Bizim favorimiz kıymalı domatesli ve pırasalı patatesli. Buarada öğlen saat 11-12 dedin mi dükkanda her şey tükenmiş oluyor oyuzden sabahın erken saatlerinde gitmenizde fayda var. Kahvaltınızın yanında taze esnaf çayınızı içmeyi unutmayın, şimdiden afiyet olsun :)

Adres: Konak Mahallesi, Anafartalar Cad. No:93, 35360 Konak/İzmir

 

 

Oytun Dağlı
Oytun DağlıYaşar Birleşik Pazarlama - Ürün Geliştirme Demo Şefi

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Rüştü'nün Fırını - Trabzon
Trabzon - Trabzon Merkez

Rüştü'nün Fırını - Trabzon

08 Mart 2018

Görüntüsünden önce yapılırken kokusu bile insanı acıktırıyor.

Şeref Dondurma - Tekirdağ
Tekirdağ - Malkara

Şeref Dondurma - Tekirdağ

29 Ağustos 2018

Şeref Dondurma tüm Trakya'nın ismini haykırdığı bir dükkan.

Öz İkizler - Gaziantep
Gaziantep - Şahinbey

Öz İkizler - Gaziantep

25 Eylül 2018

Tarihi kökleri 10. yüzyıla uzanan yassı kadayıfa eski Arapça kaynaklarda rastlanır.