add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcomment-question-outlinecomment-write-outlinecookieediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpicturequestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
Blog

İngiltere Yemek Kültürü

Çeşitlilik anlamında diğer mutfaklara kıyasla daha dar sınırları olan İngiliz yemek kültürü. İngiltere'de yemek kültürü deyince aklınıza önce dünya mutfağı gelmeli. İngiltere çok farklı kültürlere ev sahipliği yapan bir ülkedir.

İngiltere Yemek Kültürü
Paylaş

İngiltere'de yemek kültürü deyince aklınıza önce dünya mutfağı gelmeli. İngiltere çok farklı kültürlere ev sahipliği yapan bir ülkedir. Bu kültürel zenginlik aynı zamanda mutfağa da yansımıştır. Eğer dünya mutfakları konusunda ilginiz ve merakınız varsa İngiltere tam size göre bir ülke demektir. Yani başka ülkelere gitmenize gerek kalmadan o mutfakları tatma imkanına sahip olabilirsiniz.

Nereleri mi? başlıca ; (India)Hindistan, China(Çin), Pakistan, Bangladeş, Lebanon(Lübnan), Meksika, Fransız, Thai(Tayvan), Caribbean(Karayip), Greek(Yunan), İtalyan, ve tabii ki Türk mutfağı (çoğunluk kebap restoranları) gibi aklınıza gelebilecek tüm mutfakları İngiltere'de bulabilirsiniz. İngilizlerin bizdeki anladığımız anlamda yöreden yöreye değişen bir yemek kültürleri yoktur. Sadece özel zamanları için yaptıkları (Chrismast, v.s.) belli başlı yemek ve tatlılar var ki, bunları da genellikle evde yaptıkları için, siz de dışarıdaki restoranlarda pek tadına bakma imkanına sahip olamayacaksınız. :)

İngiltere'de yaşayıp ta İngiliz kültürüne ait deneyebileceğiniz en iyi şey fish&chips’tir. İngiliz kültürüne göre denenebilecek diğer bir şey; geleneksel ingiliz kahvaltısıdır. Ama öncelikle şunu özellikle belirtelim, geleneksel İngiliz kahvaltısı içerisinde bacon (domuz eti) bulunur. Onun dışında sosis (genellikle domuz eti), kızartılmış yumurta, kızarmış domates ve mantar, beans (pişmiş kuru fasulye-bizdekinden biraz daha küçük boyutta), kızarmış ekmek ve yanında çay veya kahve ile servis edilir.

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Yazılar

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah
5 TL’nin Altında Yiyebileceğiniz En İyi 5 Yemek

Sürekli yemek yemek için seyahat ediyorum hem de hiç durmadan…

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah
Afrika'ya Giriş - Yahut Zanzibar

Bir Afrikalı'nın altınlarını çalabilirisin, toprağını alabilirsin, onu satabilirsin lakin mutluluğunu, gülümsemesini, samimiyetini alamazsın!

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah
Anadolu’nun En İyi Lokantaları

Hafızalarınıza yer edecek önemli lokantalar.